[]

Psikolojik durumla mide & bağırsak bölgesi ne alaka?

Ne zaman bir şeye çok üzülsem Ya da aşırı heyecanlansam ya da bunalıma girsem vb. mide & bağırsak bölgesinde huzursuzluklar hissediyorum. Mide bulantısı. O bölgeye dair böyle ağrı olmayan ama huzursuz hissettiren bir şeyler. Ama niye?? Bazen acaba moralim bozuk olduğu için bu bölgeler mi huzursuz hissettiriyor yoksa bu bölgeler huzursuz hissettirdiği için ki moralim bozuk anlayamıyorum.
 
son donemlerde stres zamanlarinda benim de mide kisminda bi gariplik oluyor. degisik bi durum.


  • müptezeller diyari  (06.03.22 05:37:46) 
Bende de var. Psikiyatra gitmem önerilmişti ama gitmedim.


  • geçerkenugradım  (06.03.22 09:10:32) 
Vagus Siniri.


Çok alakası var, bi araştır. Ekside başlığı da var.
  • ırene adler  (06.03.22 09:46:14) 
Cok alaka. Bağırsak sistemi ruh halinden en cok etkilenen bolgedir vucutta. Gayet normal yani.


  • stavro  (06.03.22 10:45:42) 
nasıl ne alaka??? beyin ilk olarak emri mideye yolluyor sıkıntı var diye.


  • mikahakkinen  (06.03.22 12:00:22) 
Gut-brain axis diye aratarak bilimsel açıklamasına ulaşabilirsiniz. Başlangıç için: en.wikipedia.org


  • fotrsapka  (06.03.22 12:44:11) 
10 yıldır çekiyorum. Huzursuz bağırsak sendromu ve gastriti moral bozukluğu tetikliyor. Psikolojik duruma ek olarak sağlıksız beslenme ve uykusuzluğu da ekleyebilirim.


  • kanlakarisikyagmur  (06.03.22 13:30:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.