işten ayrılınca arkadaşların muhabbeti keser olayı

bu gerçek mi sebebi nedir?

ben hep kendi firmamda çalıştığım için bu tür olayları bilmiyorum.

yani artık çalışmadığı için para harcayamaz bize ayak uyduramaz takılmayalım bunla gibi bir şey mi? yok arkadaş kategorisine iş arkadaşlarını da dahil ettikleri için onda mı bir azalma oluyor?

aynı iş yeri demiyorsun di mi? Yani işsiz çalışmayan biriyle normal arkadaşları da görüşmez dersen belki olabilir ama sebebi para değil. bizim toplumda çalışmayan erkeği hor görme durumu var. parası olsa bile çalışmıyorsa "boş adam" gözüyle bakılır. o yüzden olabilir.

  • floydian  (01.03.22 13:01:33)
Söyle düşündüm, atıyorum biz bu hafta arkadaşlarla nusrete gidelim dedik, o işsiz arkadaşı bi kaç defa çekeriz sonra aramayız artık. Eğer kastettiğin buysa.

  • olaylar olaylar  (01.03.22 13:07:50)
www.youtube.com

şuradaki dalga

ya cidden anlamakta zorlanıyorum ama 5-6 yerden daha duydum garip geldi bana
  • duyurukullanıcısı  (01.03.22 13:09:34)
iş arkadaşı iş arkadaşıdır, kişisel hayatına pek sokmazsın, eski iş arkadaşları arada sırada toplanıp bir yemek vs. yapar ama iş arkadaşı mahalle arkadaşı falan değil ki.

  • selam  (01.03.22 13:16:25)
Kurduğun bağa göre değişir. Benim ilk işyerinden olan arkadaşım en yakın arkadaşlarımdan biri oldu. Ama kırk yılın başı görüştüğüm ya da hiç görüşmediklerim de var.

  • lcha  (01.03.22 14:01:49)
Biraz problemli ayrıldıysan, arkadaşlarınla hiçbir sorun yaşamamış olsan da bir miktar uzaklaşıyorlar, çünkü patron ve senin arandaki sıkıntının kendilerine sirayet etmesinden çekiniyorlar, laf taşıyıcı konumuna düşmek istemiyorlar anladığım kadarıyla. Her gün tüm gününü beraber geçirdiğin insanların haftada-ayda bir nasılsın iyi misin görüşelim inş canım seviyesine gelmesi insana koyuyor.

Bir de çalışırken aktif yaşıyorsun, iş arkadaşın olmayanlarla da devamlı rastlaşıyorsun sahada. Bazen yardımlaşıyorsun, bazen sadece hal hatır sorup işe dönüyorsun vs. ama işsiz kalınca birden pasife dönüşüyorsun ve her gün karşılaşıp selamlaştığın insanlardan aniden uzak kalıyorsun. Çok samimi değilseniz arayıp sormuyorlar noldu öldün mü kaldın mı diye. Samimi olan, dost dediklerin zaten vakit buldukça arar konuşurlar.

İşsizlik kötü, uzun işsizlik daha da beter umarım kimse yaşamaz bunu.
  • megalomaniac  (01.03.22 14:33:53)