filtre kahve makinesi almak istiyorum ama kafam çorba oldu.

araştırdım ettim ama tam bi sonuca ulaşamadım.
önceden su kaynatıp içine filtre kahve döküp çökmesini bekliyordum şimdi daha pratik olmasını istiyorum.

benim için önemli özellikler şunlar:

-tek kişi günde 7-8 kupa içecek.
-çabuk hazırlanabilmeli (2-3 dk. suyun kaynaması için falan bekleyebilirim), uğraştırmamalı yaparken(yani v60 gibi değil) ama bayat da olmamalı kahve.
-mümkün olduğu kadar az elektrik çekmeli.
-sütlü yapabilmeli ve starbucks'taki gibi vanilyalı falan yapabilmeli.
-temizlemesi kolay olmalı. (sanırım kağıt filtreli olması lazımmış)

ne önerirsiniz?
bütçe belirtmiyorum ama çok profosyonel'e de gerek yok sanırım.

aeropress istediklerinizin hepsini karşılıyor, üstelik de elektriksiz.

sütlü vanilyalı nasıl olur? bardağın üstüne eklersiniz sonradan.
  • plutongezegendegilmi  (27.02.22 22:37:37)
aeropress de uğraştıracak gibi gözüküyor.

  • su492  (27.02.22 22:47:09)
tek kişi 7-8 kupa içerse çok uzun ömürlü olmaz zaten. makine değil kişi...

sütlü tüketiliyorsa, süt köpürtücülü bişey,
ekstra ekstra taze olacaksa, öğütücülü bişey olabilir veya kapsül kahve kullanan modeller olabilir.

vanilya makineye has bi durum değil, siz ekliyorsunuz veya bulabilirseniz aromalı çekirdek alıyorsunuz.
yeni nesillerde ve bir de sizin bu dediklerinizi karşılayacak modellerde kağıt filtre yok genelde, kendiliğinden filtre oluyor daha kullanışlı bişey.

bunları yapan bir makine çok profesyonel -en azından profesyonel- olmak zorunda.

www.hepsiburada.com

çekirdek de öğütsün isterseniz
www.joom.com

bunların hiçbirini yapmayan ve benim önerdiğim;

www.hepsiburada.com
  • rewlack  (27.02.22 23:01:09)
nerdeyse bütün filtre kahve makinanalrının çalışma prensibi aynıdır. buharlaşan suyu bir kağıt filtre içindeki kahveden süzerek geçirir. dolayısıyla 3 dakikada kahve demleme gibi bir durumu yok.

-süt ve şuruplar tamamen sonradan eklenen malzemeler. kahve makinasının bir fonksiyonu değil.

bütçe uygun ise (6-8K civarı) benim tavsiyem kendinden çekirdek öğüten ve espresso-americano türü kahveler yapan ve otomatik süt köpürtücüsü olan bir alet olur.
çünkü hangisi olursa olsun filtre kahve makinasında kahve 1 saat sonra bayatlayacak, tam otomatik makinada 2 dakika içinde taze öğütülmüş sütlü-sütsüz kahveler almak mümkün. vanilya vs şurubu da elle eklenir.
  • orpheus  (27.02.22 23:06:41)
süt derken, sütün de sıcak tutulmasından bahsetmiştim..

  • su492  (28.02.22 00:51:55)
Bu istediklerinizi aynı anda karşılayan bir ürün yok. En yakını otomatik espresso makinesi +1

  • kobuzchu kiz  (28.02.22 09:24:21)
sütü sıcak tutamaz hiçbir makine.
süt kahveye eklenen bişey olduğu için sizin her defasından köpürtmeniz/ısıtmanız lazım.

  • rewlack  (28.02.22 12:36:33)
günde 7-8 kupa kahveyi siz tek başınıza mı içiyorsunuz?

kupalar arasında ne kadar bir süre oluyor?

eğer her seferinde çok hızlı ve beklememiş kahve içmek istiyorsanız filtre kahve değil, otomatik espresso makinesi tek çözüm +1

sizin aradığınız bence şunlar: tr.buynespresso.com

nespresso'nun vanilyalı, karamelli, kakaolu kapsülleri de oluyor üstelik.
  • la lykia  (28.02.22 12:59:54 ~ 13:02:00)
kahvede su kaynamaz zaten. 2-3 dakikada makineler demleyemez de. herkes benzeri şeyleri yazmış ama öncelikle kahve yapılışı hakkında genel bir bilgi edinseniz ihtiyacınızın ne olduğunu daha net belirlersiniz.

  • kenarortay  (28.02.22 14:20:26)
teşekkürler arkadaşlar, siz söyleyince araştırdım hakkaten benim ihtiyacım olan otomatik espresso makinesi gibi duruyor.

  • su492  (28.02.22 14:44:40)