ne oldu bizim dronelar?

bildiğim kadarıyla hem tb2 hemde akıncının motorları ukraynada yapılıyor. ve bu ülkede ikisinden de mevcut. ama hiç kullanıldığını görmedik şu ana kadar bunun nedeni ne olabilir?

aslında kullanıldılar. ki ukrayna baya kullanıyordu bugüne kadar da. donbass'ta baya mevziyi dağıtıyordu bu savaş başlamadan önce. taktik nokta operasyonlarıyla falan.

ama bu drone'ların kullanım alanı çok dar. her şeyden önce havadan havaya saldıramıyorlar. keklikten kolay avlanıyorlar rus uçakları tarafından.
istihbarat uçuşları hariç silahlı olarak ufak kara operasyonlarında kullanabiliyorlar. karşıda uçak filosu dünyanın en kalabalık, hava savunması belki de en iyilerden olan bir orduya karşı kullanım alanı yok.

rusya öyle havayı boş bırakıp tank ya da asker sürmüyor.

Bir de operasyon başlarken tb2'lerin olduğu hangarlar da imha edilmişti. ne kadarını kaybetti ukrayna bilemiyoruz ama ciddi bir miktarda olduğu kesin.

tabii ki de önemli bir silah ama bizimkilerin gazını yükselttiği bir şey. dağda bayırda 10 kişilik keleşli pkk grubuna ya da ışidliye karşı iş yapar, ermenistan gibi teknik açıdan mağara adamları seviyesinde olan ordulara karşı iş yapar.
  • patronaj1  (25.02.22 17:07:14 ~ 17:07:50)