Dolarları zararına satayım mı?

Dünkü heyecanda değil de bugün sanki tekrar çıkacakmış gibi düşünerek sabah 14.20'lerden (gerçek kur 14.10 civarındaydı) dolar aldım.

Şu an makastan dolayı neredeyse %5 zarardayım. Grafik daha düşecek diyor. Zarar kesmeli miyim?

Not: O paraya ihtiyacım yok ama aylarca bağlamak da istemiyorum.

Zararına satış yapacak kadar zengin misin hocam tabii ki satma.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (25.02.22 16:17:58 ~ 16:21:33)
Paraya ihtiyacın olana kadar satma.

  • himmet dayi  (25.02.22 17:22:37)
zamanında aldığım bitcoing ve altcoinler x2 yapınca eş dost "mal mısın satsana bu düşer" dediler. evet düştü, sonra x20 oldu. şu an ağzımda puroyla o kekolara gülüyorum sdf bu kısmı şaka.

satma. biz bu sene ortalama euro bütçeyi 18den yaptık gerisini sen hesap et işte
  • KidLazer  (25.02.22 17:45:24)
Grafik daha dusecek diyorsa su an sat. Sonra daha ucuza alirsin.

  • hot potato  (25.02.22 18:02:09)
dostum heyecanla hareket etmemen gerekiyor bu örnekte gördüğün gibi. heyecanla almışsın, heyecan yapıp satıyorsun yine. bu şekilde çok zarar edersin. madem aldın bir süre bekle en azından.

  • roket adam  (25.02.22 18:38:54)
dolar nisan sonuna kadar daha önce çıktığı yeri tekrar görmezse çok müthiş bir şey olmuş olur. anlık gaza gelişlerle yatırım yapılmaz. dolar/altın/euro, bitcoin ve altcoinler gibi kısa vadede kar yapıp kaçılacak şeyler değil. 3-5 gün için dolar almak resmen kumar oynamak. ya satın zararı kabullenin bir daha bulaşmayın. ya da biraz bekleyin kazanın.

edit: imla
  • golgi aygıtı  (25.02.22 18:38:57 ~ 26.02.22 00:19:56)
Mart ayında abd merkez bankası faiz arttirmadan ellemeyin o parayi lutfen, baglayin hatta en sz uc ay

  • gunes123  (25.02.22 19:43:30)