[]

Üniversitede rehberlik psikolojik danışmanlık diye bir şey var mi?

Uzun süredir bu ikisine ihtiyacım var, hem derslerin kötü gitmesi hem de psikolojik sorunlar açısından bir eğitimci uzman arıyorum ama bir türlü bulamadım. Dandik lisede bile rehberlikçi vardı iyi kötü dinleyen. Koskoca İstanbul üniversitesinde nasıl yok hem de Beyazıt kampüsü. Aksis’deki “danışman” diye atanan hocaya birkaç şey yazdım bu konuyla alakalı nereye başvurabilir diye, geri dönüş bile alamadım mesaja. Hatta “çok teşekkürler yardımcı oldunuz” diye trip mesajı atmayı düşünüyordum vazgeçtim.


iurehberlik.istanbul.edu.tr sözde böyle bir site var randevu alınan ama en az 7-8 aydır ne zaman baksam hangi saatte baksam asla fakat asla randevu alamadım. Sürekli uygun randevu bulunamamıştır yazıyor. Bekleme listesinde de 7-8 aydır bekletilmez ki.

Öğrenci işlerine sor diyeceksiniz, o odaya girenin psikolojisi sinir stresi daha da bozuluyor.

Okulun sözde rehberlik servisine mail bile attım ama bir dönüş bulamadım. Eminim apartman ünileri bile bu kadar vurdumduymaz değildir öğrencilere karşı? Hadi onlar apartman ünisi, sen ki ülkenin sayılı ünilerinden birisin niye bu kadar vurdumduymazlık.

 
Web servisi arızalı olabilir. İletişim bilgileri aşağıdaki gibiymiş (taşınmamışsa). Email atmayın. Telefon edin veya bizzat gidip nasıl randevu alacağınızı öğrenin.

İÜ SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
Rehberlik Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimi
İletişim:
Telefon: +90 0212 440 00 00
Dâhili: 10752
E-Posta: rehberlik@istanbul.edu.tr
Adres: Ayşe Kadın Hamak Sk. No: 17 Süleymaniye Fatih-İstanbul
  • cosmicstring  (25.02.22 09:18:45) 
Danışman hocanızın sorumluluğu akademik. Ders seçimlerinize yardım etmek, ders kaydında sorun çıkarsa müdahale etmek, ne bileyim bir hocanızla not konusunda sorun yaşarsanız aracılık etmek falan belki.

Üniversitelerin "sağlık kültür ve spor dairesi" gibi bir birimi olur genellikle, orada bir psikolojik danışman bulunur.

sks.istanbul.edu.tr
Şurayı deneyin, yine olmazsa telefonla ulaşıp bilgi alın.
  • kobuzchu kiz  (25.02.22 09:21:27) 
kobuzchu'nun yazdığı doğru, danışman görünen hoca akademik danışmanınız. Yalnız şunu da eklemek lazım, hocaların çoğu öğrenci psikolojisinden anlamaz, idari bir görevi yoksa güncel yönetmeliğe, yönergelere de hakim değildir. Yani ruh haliniz için giderseniz "madem yapamıyorsun bırak, kaportacıya çırak gir" gibi ibişçe yorumlar bile duyabilirsiniz. Dersler, idari konularda da bir şey danışmak zorunda kalırsanız öğrenci işlerinden veya ilgili başka bir yerden mutlaka bilgiyi teyit edin.

Yine ekleyeyim, psikolojik danışman olarak geçen kişi de işini iyi yapamayabilir. O zaman da ümitsizliğe kapılmayın. Bölüm arkadaşlarınızla, bölümdeki kafa asistanlarla, Linkedin'den erişebileceğiniz mezunlarla konuşun. Merak etmeyin, çıkışı olmayan pek sorun yok üniversite hayatında.
  • cosmicstring  (25.02.22 09:53:25) 
Sks ve medikoya bakman gerek.


  • westblack  (25.02.22 11:22:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.