[]

Matematik Özürlüsü Birisi ve Kodlama & Yazılım

Özetle: matematik geri zekalısı birisi kodlama veya yazılımın hangi parçalarını öğrenebilir? Yani zorlasa matematik gerekmeden öğrenebileceği bir dil mevcut mu?

Detay:

Türev
İntegral
Limit
Trigonometri
Üst dereceli seviyeli konular
Ve daha adını bile bilmediğim nice matematik konularına dair bilgim Çince bilgimden daha fazla değil.

Hatta bu saydığım konular adına özürlü ve geri zekalı olduğumu düşünüyorum çünkü trigonometri limit türev, bunlara hayatımda hiç çalışamadım bile o derece basık geldi. Gün gelir Çince bile öğrenebilirim ama bunları öğrenmek daha zor geliyor çünkü sözel ezberci zekam oldukça iyiyken sayısal zekam bir şempanzeden hallice.

Tabii ki temel dört işlem, basit rasyonel sayılar üslü sayılar temel fonksiyonlar polinomlar vb. O kadar da değil, üniversiteye giriş sınavında 40 matematik sorusunda en azından 11 net yapmıştım.

Kodlama ve yazılım öğrenmek çok istiyorum ama matematik önümde duvar hatta kale gibi duruyor. Hiç mi yolu yok? Boşuna zaman kaybetmek yerine ikinci yabancı dile yöneleyim o durumda hiç yoktan bir artısı olur.

 
Ne ile ne kadar uğraşacaginizla ilgili ama analitik düşünce yapısına sahip birisi için temellerini öğrenmek çok zor olmasa gerek.


  • kisa  (23.02.22 10:28:55) 
Kodlamanın manematikle aşırı bir bağlantısı yok. Ama sayısal seka olmadan, analitik bir düşünce tarzı olmadan kodlama yapmak çok zor. Yaparsın da seni anca belki kpss de kasarsan memur vs yapar. Hayat şartlarını iyileştirecek işlere giremezsin. Konu matematik bilmemenden kaynaklanmıyor, matematik algılayamamandan kaynaklanıyor. Yani integral bilmemek ayrı, çözecek kapasitesi olmamak ayrı. Kodlama öğrenmek için matematik değil, matematiğe yatkın bir akıl lazım çoğunlukla. Bence başa kasma. Belki arayüz tasarım falan yaparsın. Ama o da kodlamadan çok grafik tasarım vs istiyor.


  • zimbirik  (23.02.22 10:30:48) 
@zimbirik aslında grafik tasarım da ilgimi çekiyor ve en azından onda üst seviye matematik yoktur değil mi öyle kodlamada olduğu gibi?

Gerçi bu kez de resim yeteneği gerekliliği karşıma çıkacak, bende o da yok. Lanet olsun bu kadar düz ve vasıfsız olarak dünyaya gelmek büyük şanssızlık. Büyük ihtimalle ileride intihara karar vereceğim, hayatı da zorlamanın anlamı yok zayıfsan elenirsin dünyanın kanunu. İ
  • siyah giyen adam  (23.02.22 10:41:12) 
Vasıfsız biri olarak dünyaya gelmek diye bir şey yok. Kendine bir vasıf katmamak diye bir şey var. O yüzden “ben böyleyim yapacak bir şey yok” düşüncesi kaybedenler kulübüne kısa yol açar insana.


  • zimbirik  (23.02.22 11:19:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.