[]

Banka hesabımdaki gram altınları Azerbaycan'a en kârlı nasıl yollayabilirim

Orada yaşayan birine borcum var. Göndereceğim para şu an Enpara hesabımda gram altın. Bir arkadaşla gönderme imkânım var. Ama mümkünse banka vb. bir yolla göndersem daha güvenli, hızlı ve güzel olacak.

Altını direkt dolara çevirebilir miyim? Yoksa önce TL'ye mi çevirmem gerekiyor?
Parayı elbette dolar veya euro gibi bir para birimi olarak yollamam gerekiyor, orada kullanılabilmesi için. Hangi banka vb. üzerinden yollasam daha uygun?

 
Altını değil ama doları finansbank şubelerinden ıslak imza ile çekebiliyorsunuz. Gönderme nasıl kârlı olur bilmiyorum. Western union'la yurtdışından dolar ile para göndermişti arkadaş. Uyguna geldi demişti ama komisyonlar şimdi nasıl bilmiyorum.


  • baal  (23.02.22 08:54:46) 
altını direkt dolara çeviremezsiniz. önce tl, sonra eur veya usd yaparsınız.

ardından swift talimatı vereceksiniz bankanıza. bu en garanti, kolay ve konforlu yolu ama aynı zamanda masraflı yolu. daha az masraflı olsun diyorsanız western union gibi yöntemlerle deneyeceksiniz ama bunlarda hesap aç, git ordan al vs konforlu değil.
  • posthuman  (23.02.22 10:26:20) 
Zolotaya Korona ile gönderebilirsin.

koronapay.com
  • orpheus  (23.02.22 17:54:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.