En etkili protein takviyesi...

Hangisidir?

Yıllarca Optimum Whey kullandım marka alışkanlığıyla, şöyle böyle diyebilirim. En son supplementlar'ın kendi markasından almıştım, paket yarım kaldı tam değerlendiremedim. "Big joy iyi" diyen spor hocaları da marka anlaşmasından ötürü övüyorlar gibi bir algım var.

Gidip paraya kıyıp Weider Premium Whey alsam mı ne dersiniz?

Bu işin kralı hangisi fiyattan bağımsız olarak?

besleyici etki olarak büyük farkları olduğunu düşünmüyorum. fark aroma kalitesi, sindirim kolaylığı gibi şeyler. bir de bazı ürünlerde ekstra kreatin, taurin gibi ekler oluyor. günde 1-2 gr kreatin alırsan doğal olarak diğer ürüne kıyasla enerji ve görüntü farklı olur.

  • orpheus  (22.02.22 19:05:40)
Hiçbir fark yok abi hepsi peynir altı suyu değil mi bunların ne kadar fark olabilir hiçbir fark yok hepsi aynı.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (22.02.22 19:40:47 ~ 19:41:05)
Bu aralar SSN Qudro Whey kullanıyorum.
Servis sayısı fazla (79 olması lazım 24gr. protein içeren) Fiyat olarak diğerlerine nazaran daha uygundu.

Bu saçma sapan fiyatlarda wieder almana gerek yok, hatta bütçene uygun bilindik bir marka al-geç.
Bigjoy alacaksan yine aynı firmanın aynı whey içeriğini kullanan (Volac) my supplement var onu al, bigjoy diye 150 TL fazla vermene gerek yok.
  • catamenia  (22.02.22 20:26:44 ~ 20:27:18)
Amerikada bazi markalarin yapilan testlerde uzerinde yazan degerlerin yanına bile yaklasamadigi ortsya cikmisti. 100graminda bilmemkac gr protein var diyor mesela ama alakasi yok. Guvenilir olan hangisi onu bilmek lazim.

Veya salonda iyi vucut yapmış adama soracan abi sen ne kullaniyon diye. Adamda ise yaramis olanin aynisini kullanıcan.

Cunku hangisinin iyi oldugunu anlamak mumkun değil, kim soylerse soylesin. İcinde ne kadar protein olduğunu bilemezsin, o proteinin ne kadar sürede sindirildigini ve ne kadarinin sindirildigini de bilemezsin. Hangisinin iyi oldgunu anlamanin tek yolu laboratuvar testi.
İki farklı urunu kendi üzerinde test eden adamin bu dshs iyi etki gösterdi diyebilmesi icin diger degiskenlerin hepsi sabit olması lazim ki bu da pratikte mümkün degil. Dolasiyla hic kimsenjn kolay kolay hangi protein tozunun daha iyi oldugunu soyleyebilmesi mumkun degil.

Ben olsam hangisini kolay hazmediyorsam, midemi rahatsız etmeyen icimi de kolay olan hangisiyse onu alirim.
  • stavro  (22.02.22 23:02:27)