Kolda deltoidden başlayıp parmaklara giden ağırlık/sızı

Sabah başladı. Normalde güç antrenmanı yapıyorum, dün öyle çok ağır olmasa da yaptım (squat/bench). Spor sırasında bir şey hissetmedim.
Akşam arkadaşla dışarı çıktım, gece falan da sorun yoktu.
Şu an sag kolumda deltoid bölgesinden başlayıp el/parmak giden sızı var.
Gucsuzlesme, bazen gelen sızı. Bazi pozisyonlarda rahatlıyor kolum ama hareket ettirirsem falan sızı tekrar başlıyor.
Böyle bir acı yok, igne batmasi falan gibi de değil ama genel kola yayılan bir sızı.

Bir fikri olan var mı?

Ağrı kesici kas gevşetici alın, masaj yapın. 10 güne kadar şikayetiniz geçmezse nörolojiye başvurun.

  • art pepper  (20.02.22 14:33:01)
bench'te omzumu sakatlamistim yillar evvel, bahsettiginize benzer hissediyordum ama parmaga kadar inmemisti agrisi. Kolu (dirsegi kirmadan) kaldirmak imkansizdi bikac gun. sonra o agri gecti ama omzum baya zayifladi, rotator cuff egzersizleri yapiyorum ara sira .

  • reavelyn  (20.02.22 15:37:27)
güç kaybı ve iğne batması hissediyorsanız fıtık olabilir.

  • false pretension  (20.02.22 16:42:48)
Ibuprofen aldım biraz daha yattim kolum düzgün pozisyonda şu an daha iyi, bir sızlama yok. Iğne batmasi hiç olmadi zaten de kolumu oynatirken bütün kola sızı giriyordu ama başlangıç yeri omuz başından aşağı deltoid bölgesiydi. Oradan ele falan giden sızı.

Şu an sağ kolumda garip bir his var ama sızı değil de iki kol arasında his farki kesin var. Sanki sag kolumu kullanmışım gibi genel bir ağırlık var. Neyse sabah yerimde duramiyordum sizidan simdilik daha iyi gibi.

@reavelyn vallaha dün acelem vardı. Normalde bench yapmadan 3 set ısınma benchi yaparim ama direkt girdim kilo çok ağır değil diye. O sira bir şey hissetmedim tabi (zorlanma/ağrı vs). Spordan 4-5 saat sonrasında da iyiydi ama ihtimal var.

Bugün spora gidecektim ama dinlendirsem iyi olacak gibi. Bu kolla deadlift yapılmaz zaten.
  • logisticsmanager  (20.02.22 18:14:06)
hocam ayni hikaye benimki de. isinmadan bench'e girip sakatlamistim. ben o an bi agri hissetmistim acikcasi ama idmana devam etmemi engellememisti. umarim cabucak iyilesirsiniz, ama yasiniza da bagli etkisi uzun surebilir biarz.

  • reavelyn  (20.02.22 19:11:00)