Arabalar vs dokunmatik/dijital ekranlar

Şimdi araba bakıyorum, hemen olmasa da alacağım.
Ama yeni çıkan arabaların hepsinin klimayi vs ekrandan değiştirme olayı biraz canımı sikmaya başladı. Bu ilk citroen, pejo vs vardi hadi onlari eledim ama şu an ford, vw grubu vs hepsi başladı.

Bu tarz araba alıp 3-4 sene sonra hala rahatça kullananlar var mi?
Yani telefonlarda bile bazen sacmalayan dokunmatik vs olaylarinsan sonra klima vs hic dokunmatige giresim yoktu.

Ayni sekilde dijital kadran olayinda da bir tik dikkat ederek bakıyorum. Güzel gözükenleri olsa da nedende klasik kadran daha güvenilir gibi geliyor.

Ama gittigimiz nokta bu gibi, her yer ekran her şey dokunmatik. Bu gidişle yakında reklam falan girecek ekranlara.
Ha bu arada sürekli İnternet bağlantısı olan araçlardan daha da korkuyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Ben olumlu düşünüyorum bi sıkıntı da yaşamadım.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (19.02.22 15:44:02)
korkulacak bir sey oldugunu sanmiyorum 2008 model aracta aktif kullaniyorum sorun olmadi su ana kadar

  • ala09  (19.02.22 16:01:10)
Hay yaşa. Hem dijital gösterge ekranlarını hem de tuşu olmayan tamamen dokunmatik klimalar/radyoları ben de hiç sevmiyorum. Ve maalesef gerçekten de topluca hepsi o yöne doğru gidiyor.

Ben analogçuyum abi tıkır tıkır tuş olacak, kadran, ibre olacak, cart diye el freni olacak... Ama bunlar olsun isteyenlere basic paket ticariler/pick-up lar dışında seçenekler giderek azalıyor.
  • 038576  (19.02.22 20:03:15)
ben de aynı fikirdeyim ve nefret ediyorum. Audi MMI tarzı knob tabanlı kontrolörlerin ideal olduğunu düşünüyorum, klima kontrolleri vs dahil her şeyin ekrandan olduğu bir otomobili asla kullanmak istemiyorum. büyük ihtimalle bu trend zaten yavaş yavaş azalarak bmw'nin son iç tasarımları gibi hem dokunmatik, hem knob olan bir noktaya doğru gidecek diye düşünüyorum çünkü hiç bir fiziksel kontrol olmadan sadece tabletle araç yönetmek ucuz ve lame bir şey.

  • roket adam  (19.02.22 22:44:29)