[]

Uyku ilacı tavsiyeniz var mıdır

Aradığım kriterler:

Alkolle etkileşimi olmayacak
İçtikten en geç 1 saat içinde hayvan gibi derin uyutacak
7-8 saatlik uyku sonrası dinç uyandıracak ve gün boyu sersem gibi dolaştırmayacak, uyku getirmeyecek


Desyrel kullanıyorum ama beklediğim etkiyi göremedim, zaten amacı uyku getirmek değil antidepresanmış, yan etkisi uyku getirmekmiş ama doktorlar uyku ilacı niyetine yazıyor bu tür yan etkisi uyku olan ilaçları sanırım. Fakat asıl amacı uyku getirmek olan yok mudur.

 
kriterlerine uyan bir uyku ilaci yok. uyku ilaci diye bir sey yok zaten, baska ilaclarin uyku yapan yan etkileri kullanilir genelde.


  • robokot  (17.02.22 03:49:42) 
Yanlışlıkla göndere bastım telefondan silemedim. :) neyse zolpidem diye bir şey buldum ama nedir ne değildir tam öğrenemedim. Doktor arkadaşa soracağım. Yoksa da melatonin hapı almayı düşünüyorum.


  • motosiklet burclu adam  (17.02.22 04:06:07) 
Doktor değişim, ama müzmin uykusuzum. Öyle bir ilaç yok. Ben X ile başlayan meşhur ilacı alıyorum uzun süre uykusuz kalmışsam. Uyku ilacı değil tabii, ama derin uyutuyor ve ertesi gün dinç hissediyorum kendimi. Bir biradan sonra alıyorum ben, fakat çok zararlı. Yeşil reçeteyle satılıyor kendisi ve bağımlılık geliştirmek kolay.
Uykusuzluğun sebebine odaklanıp ona göre çözüm geliştirin diyeceğim. Ama bazı şeyler de bünye meselesi mi nedir. En son çocukken başımı yastığa koyar koymaz uyudum sanırım.

  • auroraaurora  (17.02.22 13:02:47) 
Melatonin takviyesi alabilirsiniz


  • ats  (17.02.22 14:09:06) 
Alkolle iletişimi olmayacak kriterini aradan çıkarın once. Uyku bozuklugu vsrsa alkole ara vereceksiniz zaten.

Uyku ilaclari (daha dogrusu yab etkisi uyku gecirmek olan ilaclar, uyku ilaci yoktur) sersemletir, pek dinç olamazsiniz.
En makulu melatonin kullanmak, onda ertesi gun sersemleligi olmuyor. Ama onun da gecici bir etkisi var, sorununuzu kokten cozmesini beklemeyin. Ne kullanirsaniz kullanin kokten cozum olmayacak, gecici cozum bulacaksoniz.
  • stavro  (17.02.22 14:32:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.