[]

yazılım projesi takibi

piyasada yazılım projesi takibi/yönetimi için enn çok kullanılan araç hangisi ?

(yazılım tester'ları için yine aynı araç mı kullanılıyor yoksa kendi araçları mı var ?)


 
Jira kullanıyoruz biz 1500 kişilik bir yazılım şirketinde.


  • chicha_v2  (16.02.22 12:13:29) 
Jira maalesef. Testçiler de ekiple birlikte çalışıyorlarsa Jira kullanabilirler, in-testing diye bi sütun açarsın vs.

Basecamp'e de bakın bi araç seçmeye çalışıyorsanız.
  • plutongezegendegilmi  (16.02.22 13:00:48) 
jira büyük şirketler için ekmek su gibi bir şey oldu. piyasanın çoğunluğuna hakim.


  • golgi aygıtı  (16.02.22 14:31:03) 
gitlab, jira, github,

buradaki sıralama sektörün ihtiyacına göre sıralanmıştır, mealen; eğer finans, sağlık vb. alanlarda çalışıyorsanız verilerinizin, kodlarınızın yurt dışına çıkartamazsınız, bu nedenle de jira, vb. şeyleri kullanamazsınız bu tür firmalar gitlab vb. ürünleri ülke içerisinde bulunan sunuculara kuruyor ve oradan takip ediyor.

kanunen ülke içinde tutulması gerekmiyor ise jira, ve github pazara hakim konumda.
  • selam  (16.02.22 14:45:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.