Aile hekimlerine sma sorusu

Merhaba,

evlilik için artık sma testi zorunlu hale geldi. 17’sinde aile hekimliğine gidip testi verdim. ne kadar sürede çıkar diye sorduğumda, "biz de ilk defa yapıyoruz, sonuçlandığında biz sizi ararız" dediler ancak henüz aramadılar. Bugun ben gittim aile hekimine, o da bilmiyor nasil oldugunu, nasil sonuc gelecegini. Beraber ilgili test sayfasini inceleyip, kurcaladik hicbir sey bulamadik. acaba uzun mu sürüyor, bilenler yanıtlayabilirse çok sevinirim.

teşekkürler

Ben de istediklerimden hala çıkmadı . Evlilik raporu için sma testi zorunlu değil

  • sen supersin  (01.02.22 10:08:27)
Evlendirme dairesine gittigimde 2022 icin zorunlu dediler

  • itsonlyhumannature  (01.02.22 11:50:11)
Zorunlu değil, test yaptırdık ama sonuçlar çıkmadan nikah günü aldık. Ne zaman çıkar kimse bilmiyor 1 ay sonra bi uğrayıp sor dedi aile hekimi

  • loser blueser  (02.02.22 11:54:49)
evet, evlilik için sma testi yaptırmak istiyorum deyip aile hekiminden test verilebiliniyor, ancak evlilik başvurusu için şu an şart değil. bu testin sonucu gelmeden de başvuru yapılıyor.

  • itsonlyhumannature  (12.02.22 16:38:33 ~ 16:38:52)