hdmi to vga

elimde vga bir ekran var. ve bu ekrana 2 bilgisayar bağlı, biri iş bilgisayarı thinkpad lenova diğeri macbook air. iki bilgisayarı da fotoda yer alan hdmi switcher ile bağladım. swither'dan çıkan hdmi ucu da yine ekte yer alan aparat ile vga'ya dönüştürüp ekrana bağladım. bir sorun yok.

dün elime bir bilgisayar geçti, sony vaio 8 gb ram, g-force ekran kartı,i7 işlemcili. buna linux yükledim ( sırasıyla ubuntu ve mint) ancak hdmi switcher'a da bağlasam direkt ekrana da bağlasam görüntüyü aktaramadım. bu arada display seçeneklerinde monitörü görüyor (philips vs vs die) ama ekrana görüntü gitmiyor. sony vaio' da hdmi çıkışlı.

linux ile alakalı olabilir mi? yoksa sony'nin günü yetmediği için vga görüntü gitmiyor desem normal hdmi to vga kablo yerine güç beslemeli linkte yer alan ürünü mü almalıyım?

www.amazon.com.tr

Yinele ve uzat seçeneklerinde ikisinde de mi görüntü gelmiyor, ben de yükdek fps olan laptopı monitöre bağlayınca, seçeneklerin birinde geliyor birinde gelmiyordu.

Fps ayarı ile çözmüştüm.
  • ceketimi alip cikcam  (27.01.22 09:57:35)
vga -> hdmi oluyor, hdmi -> vga için ek güç gerekiyor usb'den falan çoğu zaman. bu dönem okulda projektörlere falan cebelleşirken acı şekilde öğrendik :D

bazen de çalışıyor ama tam kriter ne bilmiyorum. araştırdığımda genel bulduğum hdmi'ın vga için yeterli güç taşıyacak kapasitede olmadığı yönündeydi. adaptörle çözdük. şunu almıştım ben www.amazon.com.tr
  • passion rules the game  (27.01.22 10:58:14)