iPhone XR alınır mı?

0 ya da 2. El olarak düşünüyorum. 6.5a falan cok temiz 2. El var. Kac sene daha güncelleme alır, seri çalışır? Ya da 11-12 mini mi alayım bütçe arttırıp?

Xr ve 11’in çerçevesi çok kalın, ekran çözünürlüğü de düşük. Bence bu saatten sonra en azından 12 almak lazım. Performans açısından anormal farklar yok ama yine de en az 12 diyorum.

  • orient blue  (24.01.22 11:36:10)
Hocam 12 de cok pahalı ya. 14bin bir telefona veremem gibi geliyor. 12 mini zorlarim en fazla. 10 bin bile fazla aslında ama malum ülke :(

  • jackyr  (24.01.22 11:41:21)
ilk 2 sorunun cevabı internette yazıyo
en.wikipedia.org
2013 ve 14 çıkışlı iphone 5 ve 6, eylül 2021'de güncelleme almış.
ondan sonra çıkanların hepsi son sürümde.
  • comp  (24.01.22 11:48:55 ~ 11:49:23)
alınmaz. elinde olanların da iyi bir paraya satmaya çalışacağı son tarihler bu zamanlar.

parasına göre iyi bir şey almış olmazsın.
  • gabe h coud  (24.01.22 12:15:41)
Ben kullanıyorum . Memnun değilim. iphone kullanıyor gibi hissetmiyorum. Fakir iPhone’u gibi. Ekran ışığı parlaklığı yeterli değil bence, x modellerinin ekranı daha net. Lcd tv ekranı ve oled tv ekranı farkı gibi. Nisan 2019’da aldım şuan pil sağlığı %89. İlk başlarda uzun süre yetiyor gibiydi ama sonraları kısa zamanda şarjı bitiyor. Kamera modları diğer iPhonelara göre az. Slowmotion modu berbat. Portre çekerken arka planı flulama özelliği yetersiz kalitede. Portre modunda değilken kişi kameraya çok yakında değilse arkasındaki derinliği flulamıyor. Arkayı flulamak için çok yakına girmek gerekiyor bu da istediğiniz kadrajdan çıkmanız anlamına geliyor. Genel olarak kamerası yetersiz yani. Bir diğer kötü tarafı ağırlığı. Yatakta uzanırken serçe parmaklarımla alttan destekleyerek tutuyorum belli bir zaman sonra parmaklarım uyuşuyor ağırlıktan. Mesela bu yazıyı serçe parmaklarda hafif uyuşma ile yazıyorum. Çünkü telefon ağır. Tek elle kullanmak için de uygun değil. Ağır bir telefon. Titreşim özelliği garanti süresi biter bitmez bozuldu. Önceden de titriyor muydu hatırlamıyorum gerçi. Almayın bence

  • hepbiarayisicinde  (24.01.22 12:32:13)
Se2 alınabilir

  • baldan kaymak  (24.01.22 12:47:08)
xr ile 11'de apple diğer telefonlarında kullanmadığı nispeten daha ucuz bir teknoloji kullanıyor, diğer modellerde ise oled ekran var. o yüzden gerçekten tatsız cihazlar bence. 12 mini almanı tercih ederim en temizi o olur.

  • roket adam  (24.01.22 12:56:04)
Oled ekranı ve 3lü kamerasından ötürü iPhone11 Pro tercih edebilirsiniz belki*

  • kaptankedi  (24.01.22 17:37:16)
Iphone'da geriden gelinmez. 13 dışındakiler alınmaz

  • OrangeYellow  (24.01.22 17:38:57)