Donuste park yeri bulamayacak olmaniz bir yere gitmenizi engelliyor mu?

Bu sorun sizde de var mi? Evimin orada park sorunu var. Bir yere gidecegim zaman - hele de aksam saatleriyse - dönüşte evin oralarda park bulamacsgimi ve deli dana gibi sokaklari dolanacagimi bilmek beni gidecegim yerden vazgeciriyor. Park sorunu yuzunden bir yere gidemiyorum anlayacaginiz.

Gidecegim yer 4-5km mesafede bir yer icabinda, 1 saat takilacagim topu topu, donuste yer bulma cilesini dusununce vazgeçiyorum bazen. Bir sure dolanip yer aramak, en son uzakta alakasiz bir yerde yer bulup orsya parketmek sonra evden cok uzakta kaldigi ve goz önünde olamadığı icin ertesi gun onu oradan alip evin yakınında bosalan bir yere tekrar parketmek falan bunlari dusununce bosver gitmeyelim diyorum. İse gidip gelmeye başka arac kullandigim icin kendi aracımı cok uzaga biraktigimda geri almam gerekiyor evin yakınlarina bir yere. Sabah direkt alip ise gidecek olsam sikinti değil de.

Spora gitmekteb bile vazgectigim oluyor bu yuzden. Gideceğim yerdeki park sorunu degil, donusteki park sorunu beni yipratan. Park sorunu hayat kalitemi dusuruyor resmen.

Park sorunu sizi de bu kadar etkiliyor mu?

Genelde evet idi cevabın ama duruma bağlı olarak çıkarıyorduk arabayı

  • basond  (23.01.22 20:00:15)
Etkiliyor, hatta en bu yüzden araba almıyorum. Yaşadığım muhitten çok memnunum ama park sorunu "o da oluversin" diyebileceğim bir şey değil.
Arada arabayla eve geldiğim her seferde sinir oluyorum.

  • Bruce  (23.01.22 20:00:44)
vaktini ona göre ayarlıyorum. haftasonu bostancı fenerbahçe arası yürüyeceksem erkenden gidiyorum. belgrad ormanı'na kışın daha geç gidiyorum, kimse olmuyor, 10'da gitsen bile yer var ama havalar iyiyken gidersen sabah 9'da yer bulamıyorsun.

mekana gidilecekse zaten valeye veriyorum. işle ilgiliyse genelde şoförüm kullanıyor.
  • gabe h coud  (23.01.22 20:05:27 ~ 20:16:16)
Evimde park sorunu yok ama gideceğim yerde park etmek büyük dertse arabasız gidiyorum. Metro, tren, taksi, marti vs lokasyona göre değişiyor. Toplu taşıma icin tek alternatif otobüs ise park derdini göze alıp arabayla gidiyorum.

  • kaptankedi  (23.01.22 21:10:29)
akşamları park yeri bulunuyor bizde iş yerleri kapandığı için
öğlen vakti toplu taşıma

  • bir soru sorcam  (23.01.22 21:22:32)
böyle bi sorunum olsa 4-5 km için taksi kullanırım.

  • sttc  (23.01.22 21:29:47)
Hayatta çıkmam acil değilse

  • photo85  (23.01.22 23:17:42)
Rekorum 1 ay oldu bu sene.
Farlari yansa biri yanina geliyor cikicam zannedip.

  • divit  (23.01.22 23:37:23)
etkiliyordu otoparka abone oldum mecburen. park sorununun pik yaptıgı noktaların birindeyim.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (24.01.22 00:05:56 ~ 00:06:33)
o kadar etkiliyor ki otoparklı yerlerde oturmayı tercih ediyorum, otopark yerimin belli olmadığı bir yerde kesinlikle oturmuyorum. bu şekilde yaşamak otomobil almayı anlamsız ve keyifsiz hale getiriyor. bu tarz ufak gerginlikleri hayatınızdan çıkarmazsanız sürekli stres altında yaşarsınız. millet birbirini vuruyor otopark kavgası yüzünden. hatta otopark sıkıntısı olan yerlerdeki arkadaşlarımı ziyarete gitme isteğimi bile etkiliyor bu durum, amaan ne uğraşıcam ya deyip adamlara gitmiyorum resmen.

  • roket adam  (24.01.22 13:01:23 ~ 13:01:51)
Aa biz. Etkiliyor tabi :(

Bazen sırf arabayla müzik dinleyeyim, bir tur atıp geleyim istiyorum, ufak bi şımarıklık falan ama yok. 5 dk'ya doluyor boşalttığım yer.

Genel olarak toplu taşımaya yakınım, çok gerekmiyor araba ama haftada bir çalıştırdığımda dahi mahallede bir tur atayım geleyim desem bile korkuyorum yerimi kapacaklar diye. Anksiyete sahibi oldum yani park yeri yüzünden.

He bunun için küçük çakallıklar da öğrendim. Numaramı bırakıp milletin çıkamayacağı şekilde önüne park ediyorum, arıyorlar mecbur :)
  • chicha_v2  (24.01.22 14:30:31)
Kesinlikle. Bir de oturduğum yere ve çevresine insanlar başka ilçelerden arabalarıyla geliyor. Onların park ettiği yerdekiler yer ararken bizim oturduğumuz yere park ediyor bazen. Biz ortada kalıyoruz iyice.

  • nawar  (24.01.22 14:48:30)