Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (Allianz?)

Merhaba,

Tavsiye eder misiniz? Hastaneye çok yolum düşüyor, yakın zamanda muayene ve tahlillere 5000 liranın üzerinde para verdim. Önümüzdeki ay yine birkaç tane muayene ve tahliller olacak.

Allianz'ın tekliflerine baktığımda normalde gittiğim özel hastanenin anlaşmalı listede yer aldığını görüyorum ama bu anlaşma yıl içinde fesh edilebilir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında deneyim ve tavsiyelerinize ihtiyacım var, çok teşekkür ederim

Belli bir yaşın üzerinde ve kronik rahatsızlıkları olan bireyler için anlamlı olmuyor. Anneme yaptırıyordum, geçmişten gelen rahatsızlıkları karşılamadığı için cepten vermek gerekebiliyor. Ama sizin hastaneye gidiş sebebiniz üşütme, ağrı, sancı, acil gibi durumlarsa, yani geçmişten gelen rahatsızlıklar sebebi ile değilse size uygun olur. Poliçeye göre değişmekle beraber yıllık 6-10 adet arası değişen muayene hakkınız olur, tahlil, röntgen vs karşılar. Poliçe süresi içerisinde geçmişe dayanmayan bir rahatsızlık sebebi ile yatarak tedavi olmanız gerekirse ameliyatı falan da karşılar. Fesih durumu pek olmaz, çok çok bu muayeneyi karşılamıyor sigortanız denebilir yine geçmiş hastalık vs sebebi ile. Bizim bir kere safra kesesi ameliyatını karşılamadı rahatsızlık geçmişten beri süregeliyormuş denerek. Bu durumda feshettiler, kalan süreye göre prim iademi aldım.

  • huzurlarinizda huzursuzluk  (17.01.22 14:12:24)
Biz tamamlayıcı sigortadan çok memnunuz, üst üste birkaç sene yaptırdıktan sonra ömür boyu yenileme garantisi alıyorsunuz yani @huzurlarinizda'nın bahsettiği sıkıntılar da ortadan kalkıyor. anlaşma yıl içinde feshedilebiliyor maalesef ama çok sık olan bir şey değil sanıyorum.

  • gmzo  (17.01.22 14:22:22)
İş yerim allianz üzerinden özel sağlık yaptı ve çok memnunum. Gittiğim her hastanede allianz geçerli.

  • senbensennedenbenlen  (17.01.22 14:23:27)
yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ve eksikliğini göstermesin diyorum. çünkü çok hızlı ve temiz bir şekilde işlerinizi hallediyorsunuz. geçmişten gelen büyük bir rahatsızlığınız yoksa sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

  • fernandoenes  (17.01.22 14:30:49)
aileme 2 yıldır allianz tss yaptırmaktayım. genel olarak memnunuz. hastanelik bir durum olduğunda sadece otopark parası verip çıkıyorlar. işlemler de çok hızlı ilerliyor, hastanesine göre değişmekle birlikte sıra sıkıntısı vs de pek fazla olmuyor. yalnız şunu hatırlatmakta fayda var. sigorta şirketi fark etmeksizin bütün tamamlayıcı ss ler premium hastanelerde ya hiç geçmiyor ya da çok kısıtlı branşlarda geçiyor.(onkoloji, organ nakli vs.) o nedenle eğer acıbadem, amerikan hastanesi, florence nightingale tarzı hastanelere devamlı gidiyorsanız veya doktorlarınız oralardaysa sizin için uygun olmayabilir.

  • makarnavodka  (17.01.22 15:26:13)
Sigorta acenteliğimiz var. her sene birinciliğimiz var çalıştıgımız şirketlerden birinde. reklam gibi olmasın:) yardımcı olabilirim bir sorunuz ya da aklınıza takılan birşey olursa tss ile ilgili.

  • gunbatimi  (20.01.22 22:35:24)