[]

türkçenin grameri - tahsin banguoğlu

Bu kitaba çalışmak gereksiz mi olur ? 1974 yılında basılmış, kitabın ilk kelimesi "birara". Daha ilk sayfadan bir sürü fark var günümüze göre. Bilgisi olan yorum yapabilir mi ?
 
Ne için çalışacaksınız bu kitaba? Kitap hakkında bilgim yok ama büyük ihtimalle gereksiz olur, hatta önünüzde bir sınav vs varsa yanlış yapmanıza da neden olabilir.


  • kobuzchu kiz  (14.01.22 22:08:37) 
"birara" kelimesi önsözde geçiyor. kitaplarda düzeltme/düzenleme yapılırken genelde önsöze dokunulmaz. içeriğine tam hakim değilim kitabın ama bir güncelleme oldukça düzeltme yapılıyordur elbette. gördüğüm kadarıyla türkçe'nin yapısını, cümle öğelerinin her birinin nasıl oluştuğunu, sıfatın, ismin, yüklemin nasıl yapıldığını vs gösteriyor banguoğlu. okunması elbette faydalı olacaktır.


  • lesmiserables  (15.01.22 00:22:24) 
Kitap tıpkıbasım yayımlanıyor. Abartma yerine obartma kelimesinin kullanıldığını görebilirsiniz aynı kitapta. İlla bir kitap üzerinden gramer çalışacaksanız Muharrem Ergin'i tavsiye ederim, bana daha iyi bir kaynak gibi gelmişti. Kolaylıklar.


  • black holes in the sky  (15.01.22 01:28:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.