kedi mesanede taş problemi

benim kedi sık sık tuvalete çıkıyordu veterinere götürdüm iğne verdi onları vurdum ama düzelmedi. bugün idrarında bir damla kan vardı hemen veterinere götürdüm film vs çekildi(1500 TL buradan girdi) mesanesinde taş oluşmuş. ameliyat olması lazım dedi onun fiyatı da 3000 TL. daha uyguna halledilebilir mi? son zamanlarda karşılaşan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

film için 1.500 lira mı? nuri bilge ceylan mı çekti filmi?

her zaman götürdüğünüz veteriner miydi? istanbul'daysanız istanbul üniversitesi veteriner fakültesine götürün, avcılar'da.
  • rahip janick  (14.01.22 20:18:21)
@rahip janick - muayene, film, kan tahlili, üre, serum, ilaç vs bilmiyorum baktı birşeylere

  • rahmi pinkfloydoglu  (14.01.22 20:21:31 ~ 20:28:18)
istanbul'da ikamet ediyorsanız istanbul üniversitesi avcılar +1

özel bir klinikte tedavi edilsin ve uygun da olsun istiyorsanız çapa'da fatih veteriner kliniği var oraya götürebilirsiniz.
  • coldegezenkutupayisi  (14.01.22 20:39:12)
her türlü muayene ve serum için 1.500 lira fazla geldi bana. belki fırlamıştır fiyatlar bilmiyorum, saçmalamak istemiyorum o yüzden.

mamayı değiştirdi mi? bizim dişi kedide aynı sorun çıktığında veteriner iğne yapmış ve bir iki ilaç vermişti, antibiyotik vermişti sanki, bir de royal canin'in uriner mamasını vermişti, birkaç günde toplamıştı bizim yavrucak.

bence başka bir veterinere daha göstermelisiniz. ankara'daysanız da "sanırım" ankara üniversitesi'nin veteriner fakültesi var, orayı tavsiye edebilirim, bir arkadaşım yakın zamanda gitmişti. Eğer ankara'daysanız detaylı bilgiyi alırım.
  • rahip janick  (14.01.22 20:47:10)
istanbul anadolu yakasındayım. bugün yarın bu tarafta bulmaya çalışıcam olmazsa ya özel yada avcılara götürürüm.

  • rahmi pinkfloydoglu  (14.01.22 20:49:27)
@blatta hiberna'nın anadolu yakasında önerdiği bir doktor vardı, onunla iletişime geçmeyi dener misiniz? yardımcı olacaktır sanıyorum.

  • rahip janick  (14.01.22 20:50:45)
mesane taşlarının iki türü oluyor, eritilebilenler, eritilemeyenler yani operasyonun şart oldukları.
benimkilerden birinde de var mesela, ilaç verdi, bir süre izleyeceğiz, erimesini bekliyoruz.

sizin veteriner bununla ilgili bilgi verdi mi?
"ameliyat olması lazım" dışında bir şey söyledi mi?

benim önereceğim, maltepe petmosfer veteriner kliniği, ecem hanım.
en azından bir arayın sorun, telefonda dahi olsa bilgi alın.
tahlilleri, ultrasonları vb. elinizde olsun, müsaitseniz götürün gösterin muhakkak.
  • blatta hiberna  (14.01.22 21:05:25 ~ 21:06:38)
@blatta hiberna mesanede 5 parça taş gözüküyor. ben bunların eriyeceğini düşünmüyorum onun için ameliyat şart dedi. hatta ameliyatı da ben yapmayacağım başka bir arkadaş yapacak dedi. sonrasında da eğer ameliyatı yapın diyorsanız ben ameliyatı yapacak kişiyi araştırayım diyince bu veteriner komisyon alacak herhalde diye tereddüt oluştu. yarın arayıp konuşayım ecem hanımla

  • rahmi pinkfloydoglu  (14.01.22 21:23:32)
"eriyeceğini düşünmüyorum" çok mantıklı bir açıklama değil.
zaten onların tipinden, tahlilin sonucundan falan anlaşılıyor olması lazım.

ayrıca tanımadığınız birine hayvanınızı ameliyat ettirmenin de pek anlamı yok, enteresanmış gerçekten.

geçmiş olsun.
  • blatta hiberna  (14.01.22 21:27:21)
kadıköy civarındaysanız
(bkz: serkan gürses)

  • surprise  (14.01.22 21:38:09)
aynı problem bizim dişi kedide de vardı, proplan üriner sistem mamasına geçtik ve iyi geldi. filmi ücretsiz çektirdik, tek büyük bir taş mesanede tespit edildi. ameliyat son çare görüldü ama bir kaç ayda toparladık mama değişimi sayesinde çok şükür. lokasyon darıca.

  • bugisme  (15.01.22 13:04:45)
Mama kaynaklı mı oluştu acaba mama ne kullanıyorsunuz?

  • rebecca  (15.01.22 13:47:25)
@rebecca - bence mama kaynaklı oluştu, temizmama kullanıyordum.

@blatta hiberna - bahsettiğiniz veterineri aradım, taşın cinsini öğrenebilmemiz için tekrar film çekmemiz ve idrar tahili yapmamız gerekiyor dedi. daha önce kısırlaştırma ameliyatını yapan veterinere götürdüm bugün ameliyat oldu.
  • rahmi pinkfloydoglu  (17.01.22 19:58:44)