Elektrik faturanız %kaç fazla geldi?

Sosyal medyada gündem olmuş, fotoğraf paylaşanların hepsi aşağı yukarı 2x fazla ödeyecek nerdeyse. Bu faturalar 1 ocaktan itibaren zamlı gelmemiş miydi? Nasıl bu kadar yüksek? Siz de durumlar nedir?

Ek soru; bu faturalar binalarda okunuyorsa 1 ocak öncesi kullanım ile sonrasının farkını nasıl ayırt edip ücretlendirmeyi ona göre yapabilecekler?

141'di 236 geldi. Hesabı yapacak matematiğim yok ne yazık ki.

  • Bruce  (14.01.22 01:05:41)
Dükkan elektriği ± 2500 geliyordu, 4700 geldi. Yeri gelmişken, kimin boğazından geçiyorsa boğazında kalması dileğiyle.

  • anatomik  (14.01.22 01:16:12 ~ 01:16:40)
1 ocak öncesi sonras yapmamışlar anladığım kadarıyla. patlatmışlar.

benim de 2x'den biraz fazla geldi. %110 u tutturdum diyebilirim hatta :)
  • syozkn  (14.01.22 01:26:17)
2x

  • çih  (14.01.22 01:28:50)
200 kusur oduyorduk 800 kusur geldi

  • ananiyimioguz  (14.01.22 07:45:22)
Geçen Nevşin Mengü programında söyledi bunu, şu an geçirebildiklerine geçirip zamlı tarifeyi 1 Ocak'tan önce başlatmışlar kimilerinin faturalarında. Fakat öyle bir şey yapamazlar tabii ki, burada başına gelen arkadaşlar varsa dilekçe versinler, düzeltiliyor. Öyle 3-5 kuruşun hesabı gibi görmeyin peşine düşün, ülkede dolandırıcılık yapmayan kalmadı sürekli arkayı kollamak gerekiyor. Ses çıkarmayıp onunla mı uğraşacağım dedikçe daha kötü oluyor.

  • gmzo  (14.01.22 08:01:25)
Nevsin mantik hatasi yapiyor, okumayi 31 aralikta yapmadiklari surece o hesap yapilamaz zaten.

Benim sayaci ayin 5'inde okudular belki ben 1 ile 5'i arasi sifir tukettim nereden bilecek.
Sayacta parti yonetimi yok ki toplam tutari gosteriyor.
Bu durumda yasal olarak engellenmediyse sirket kafasina gore carpip gecer.
  • divit  (14.01.22 09:07:23)
Evet şikayetlerin falan bir manası yok. Akıllı sayaçlar hariç hiç bir sayaç günlük gösteremez. 2 ocakta da doğalgaz ve elektrik saysalardı bunları ödeyecektik sanırım

  • avatar is back  (14.01.22 12:06:13)