bedelli askerlik için malzeme internetten mi

alayım yoksa marketten alayım genel olanları, spesifik olanları gidip mağazası neresiyse oradan mı alayım?

bir internet sitesinde 30 günlük set buldum, herkes bu siteyi gösterdi, 1399.90 tl. içinde her şey var. tek tek alsam kaç para hiçbir fikrim yok da 30 gün için 1400 tl çok geldi, ben 15bin verdim bu askerliğe :D 21 gün gidicem. (ben ilk bedelliden yararlanmıştım ama gidememiştim)

not: boxerların olmama ihtimali var bir de.

1400 tl cok.

kisin gideceksen decathlondan iclik al ust ve alt. iki uc gunde bir degisterecegin sekilde ic camasiri ve tshirt al. ben eski ic camasirlarimi goturdum, attim hepsini.

geri kalan seyler zaten totalde 100-200 eder en fazla.
  • fakyoras  (13.01.22 18:05:03)
Askerlik malzemesi satan dükkan vardır şehrinizde.

20 Fanila, 20 Don, 20 Çorap, Tabanlık, Tıraş malzemesi, Terlik, Yüz havlusu, Meşhur Casio saat, Tuvalet kağıdı, Tırnak makası, Cımbız, Cerrahi eldiven (bkz: mıntıka), Bepanthene, Diş fırçası/macunu, Ağrı kesici.

Ben bu şekilde gitmiştim.

~Kantinde vardır diye güvenmeyin çok geniş bir deneyim spektrumu var bedellide. Kamuflaj giymeden bütün gün film izleyip yemin edip gelen de var, eğitimden anası ağlayıp zatürre olan da var. Kantin belli olmaz, açık olup olmayacağı sıra işleri yanınızda elzem şeyleri götürün. 1400 lira deli saçması ona girmedim bile.
  • hedep  (13.01.22 18:29:52 ~ 19:55:36)
yuh 1400 tl ne ya, millet yolunda yemin ediyorum. Ne varmış o kadar içinde anlamadım.
Yanına bulabildiğin en ucuzundan birkaç tane haki boxer, çorap, jilet bir tane de havlu al git yav. Çok kasmaya gerek yok.

Askeriye de istihkak verecek zaten değişmediyse. Ben askerden dönerken sadece askeriyenin verdiği bir dolap dolusu şampuan ve jilet dağıttım millete. Bedellilere vermiyor olabilirler ama bunları.
  • uvbray  (13.01.22 18:31:03 ~ 18:45:24)
1400 mü?. Herhalde onlar sizin yerinize askerliğe gidecek.
Askerlikte bir çok şey veriliyor zaten. Erin tanımında "ihtiyaçları devlet tarafından karşılanan" ibaresi de geçer.

Mevzuat ve uygulamalarda neler değişti pek bilmiyorum ama en iyisi askerde bulunan ya da yeni terhis birinin cevap vermesi.
  • Erva  (13.01.22 18:33:46)
Çok fazla 1400, 15 atlet 15 boxer en dandiğinden 25-30 çift çorap ( ki bunların hepsi kantinden de temin edilebiliyor) tıraş köpüğü tıraş bıçağı havlu 2 çift çorap 2 çift don 2 çift atlet fanila , pijama takımı şampuan vs. zaten girişte veriliyor. Dediğim gibi kantinden temin etmek daha uugun oluyor , dışarda 50 tl e satılan boxer 12 tl di kantinde.

  • delikedidilimiyedi  (13.01.22 19:03:53)
Bu işin bile tokatlama yöntemini bulmuşlar. Ben 6 ay askerlik yaptım. Malzeme için harcadığım para 500 lirayı geçmemiştir. Bedelliler malzemelerinin çoğunu bırakıp gitmişlerdi. Siz de kullanmadan bırakıp gidersiniz. İnternetten alma. Mağazadan al.

  • dissendium  (13.01.22 19:09:25 ~ 19:10:55)