sırtüstü uyuyamıyorum

yıllardır yüzüstü uyuyorum, yüzüstü derin uykuya dalıyorum ve bu yüzden belki de uzun saatler 10-12 saat uyuyorum çünkü uykum süren yüzüstü yattığım için organlara da baskı olduğu için yetmiyor olabilir.

iki gün sırtüstü uyumayı denedim çok zorlandım uykuya daldım ama kesik kesik uyudum.

alçak yastık kullanıyorum, sırtüstü yatarken yastık kullanmayı da bırakmak istiyorum.

sırtüstü uyku saatin daha kısa olur ve organlarıma baskı olmayacağı için sağlıklı olur diye düşünüyorum. kilom normal.

nası başarabilirim bunu? yüzüstü yatınca kemiklerime iyi geliyor omurgama. sırtürü yatınca sanki kamburum çıkacak gibi hissediyorum. yüzüstü dimdik vaziyette yatıyorum 10 saat.

en sağlıklısı sırtüstü diyorlar geçiş yapmak iatiyorum uyku sürem de kısalır sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Kendimi bildim bileli yüzüstü uyudum. Yaklaşık iki sene önce omurga problemleri nedeniyle sırtüstü uyumayı denedim, ben de uyuyamadım. Dizlerimin arasına bir yastık koyarak yan uyuyorum artık.

Sırtüstü uyurken dizlerinizin altına da bir yastık koyun. Bele yük binmesini engelliyormuş.
  • inheritance  (12.01.22 18:12:44)
ben çocukken bi defa inanılmaz derece hastanelik olacak şekilde yanmıştım güneşten, sırtım bildiğiniz açık yara haline gelmişti.

yaklaşık 20 günde yüzüstü uyumaya alışmıştım, buna alışana kadar çok sıkıntı çekmiştim. sizin de böyle uzun ve sancılı bir süreç geçirmeniz gerekecek gibi gözüküyor.

onun dışında ben şahsen organlara basınç oluyor uyku ondan yetmiyor düşüncenize katılmıyorum.
  • killerbee  (12.01.22 18:19:50 ~ 18:20:06)
Ben de yan yatıyorum sırt üstü mümkün değil. Bunun bi sebebi olmalı. Örneğin benim lordozum ağrı yaptığı için farkında olmadan burgu şeklinde uyumaya alıştım.
Sizde de fark etmediğiniz bi neden belki vardır

  • photo85  (12.01.22 23:56:50)