Witcher ikinci sezonu sevmeyenler var mi? (Spoiler)

Ya kitapları okumuş ve oyunları oynamış biri olarak ilk sezon sonrası beni kaybetti gibi dizi.
Kitaptan uyarlama değil kitabı yeniden yazmak olmuş. Hikayenin yüzde 90'i kitapta yok bir de o kadar çok şey değişti ki kitabı takip edemeyeceği yerler var artik ya da etse de eksik olacak.

Begenmememi sağlayan olaylar;
- dizide herkes küfür ediyor. Çok da saçma şekilde. Yani witcher hikayesi ile uyusmuyor.
- dizide zaman diye bir olay yok. Herkes her yere isinlaniyor. Cirinin pesindeki eleman kaer morhen'e nasıl geldi, ciri son bölümde iki adam ölmürmus dolasirken yennefer ve geralt at ile nasıl son saniyede geldiler vs.
- vesemir dizideki en dandik karakter olarak yazılmış. Ağzından düzgün mantıklı bir kelime çıkmadi bile.
- slow motion kavga sahnesi lol.
- son bölümde yennefer geralt'in arkasindan "geralt" diye 2-3 kere bağırıp beni dinle diyor. Cintra'dan geliyorlar, bir iki haftalik at sürüş mesafesi napti yennefer iki hafta arkasından geralt diye mi bagirdi?
- yennefer cahir'in infaz sahnesinde etrafi yıkıp kaçıyor ama arkasından gelen yok. O kadar mage o kadar kral sıfır güvenlik, arkasından gelen sıfır.
- geralt yaratik avlamak için ciri'yi tuzak olarak kullanıyor.

Neyse, benim gibi baska düşünenler var mı merak ettim.

Misal şu an keşke hbo falan yapsaymis diyorum. Çünkü ilk sezonunda beni diziye çeken her şey gitmiş yerine saçma sapan bir şey gelmiş.

Bu arada kitap okumayip oyun oynamayip izleyen begenebilir bence.

Çok irdeliyorsun. İzle geç. Keyif almaya bak ayrıntı arayıp hata bulmaya çalışmak yerine. Oyunu oynadım.

  • Amory Lorch  (08.01.22 01:29:24)
@amory lorch;ilk sezondan keyif aldım ikincisinden almadım. Bana göre kötü yazılmış bir dizi. Size göre olmayabilir, siz keyif aldiysaniz ne güzel.

  • logisticsmanager  (08.01.22 01:36:31)
@logisticsmanager Game of Thrones'un 5 kitabını okudum. Hep ayrıntı ile doldurdum kafamı. Kitabıma uygun değil bu sahneler yav diyerek diziden soğudum.

Yıllaaaar sonra öğrendim ki cehalet mutlulukmuş. Kitap kitapda, oyun oyunda kalınca güzel. Dizisini ise bambaşka bir şeymiş gibi izliyorum.
  • Amory Lorch  (08.01.22 01:40:30)
Oyunlari oynadim kismen(1 kismen 2 ve kismen 3)

Hikaye neymis diye videolar izledim.

1. Sezon gayeeet keyifliydi.
2. Sezon çöp kalitesinin bir tik ustundeydi. Mantik hatalarini gectim produksiyonda da bi pokluk var.
  • floydian  (08.01.22 01:53:05)
@amory; yani belki anlasamiyoruz ya da soruda tam anlatamadim ama ben sezonu "kitaptan çok ayrilmislar" diye kötü bulmadım. Kitaptan ayrılma konusunda kötü bulma sebebim çok ayrilmislar ve bazı önemli karakterleri dandik yapmislar. Misal yennefer büyüsünü falan kaybetmiyor gözlerini kaybediyor, savaşı kazandiran yennefer değil vengefoltz, öldü sanılan mage yennefer değil triss falan filan bunlar kitaptan ayrılma ama o kadar da önemli değil denilip gecilebilir. Ama misam emyhr daha ilk dakikadan "ciri benim kizim" dedi. Ya da eskel şimdiden oldu. Yennefer ciri'yi kendi gücünü geri almak için kurban etmeyi düşünecek biri, geralt ciri'yi yem olarak kullanacak biri, vesemir ciri'yi witcher mutasyonuna sokacak biri oldu.

Ama benim asıl sorunum ellerinde çok iyi bir hikaye olmasına rağmen komple bastan olmayan bir hikaye yazmalari ve bunun da vasat olması. Yani eşimle konustum ki ne kitap okudu ne oyun oynadi, ilk sezonu iki kere izledim ama bunu izlemem dedi.

@floydian; ben son 4-5 bölümden zevk alamadim, baştakiler daha iyiydi ama genel sezon benim için çok yavandi. Bundan çok daha kalitelisinin olabileceginden eminim.
  • logisticsmanager  (08.01.22 02:14:42)
Ben ikinci sezonun daha iyi (derli toplu) olduğunu düşünüyorum. İlk sezon standart izleyici için zaman vb. açılardan çok karışıktı. İkinci sezon daha herkese göre tasarlanmış. (Aslında haklısın işte oyunu kitabı bilmeyen rasgele insana göre tasarlanmış o yüzden detaysız, aptalca gelebilir size. Ama karakterleri hiç bilmeyen hatta ilk sezonu izlemeyen birine ikinci sezonu aç, keyifle izler. Tam netflix eğlencesi kafası işte)

  • nhk ni youkosu  (08.01.22 13:21:49)
Kitapları okumadım, oyunu da oynamadım. İlk sezon akmıştı. İkinci sezonun sonunu zor getirdim. İkinci sezon ilk bölüm ve son bölüm hariç sıfır heyecan gibiydi.

  • baal  (08.01.22 13:24:36)
3. Oyunu oynadım. Kitapların iki tanesini okuyabildim. Oyun kadar iyi değildi bence.
İlk sezonu sevmiştim. İkinci sezonu daha çok sevdim. Wheels of timedan daha güzel kotarilmis bir iş.

  • unalub  (09.01.22 00:39:45)