Evin havasını değiştirmek

İyi pazarlar,

Ufak bir evim var, kalıcı bir koku istiyorum oda parfümü gibi ama zararsız bir seçenek arıyorum. Kimyasal dışında önereceğiniz alternatiflere de olabilir.

esansiyel uçucu yağlarla evde kendiniz hazırlayabileceğiniz basit formüller var sanıyorum, ama ne kadar kalıcı koku bırakırlar bilemiyorum. "doğal oda parfümü" diye aratınca çıkıyor birtakım tarifler.

ya da daha basiti, kokusunu sevdiğiniz yağlardan suya karıştırıp altında mum yakılan türden buhurdanlıklardan kullanabilirsiniz belki. lavanta yağıyla yapardım ben, severdim kokusunu.

şu tür bir buhurdanlığın üst kısmına su ve yağ karışımını ekleyip altında tealight mum yakıyorsunuz en basitinden:
productimages.hepsiburada.net

ha bir de bazı insanlar ot karışımları yakıyorlar, ya da böyle adaçayı demeti gibi şeyler. ama bana çok duman çıkıyor onlardan gibi geliyor, zevk meselesi.
  • nimberjack  (02.01.22 18:54:14)
buhurdanlık + esansiyel yağ

  • freebird5406_2  (02.01.22 19:08:38)
Çubuk oda kokuları kullanabilirsiniz. Lcw’de Şakayık kokusu var bulursanız onu alın diye öneririm. Arada da adaçayı ile tütsü yapabilirsiniz.

  • naksidil  (02.01.22 21:39:24)
Zara Home'un kokuları muhteşem, ama şuanki fiyatlarını bilmiyorum.
Çok önceden aldığım Atelier Rebul da iyi oda kokusu ve mum için.
Buhurdanlıkta Mitr ve Homemade Aromatheraphy kokularını denedim, iyi ancak bir süre sonra gözlerimi tahriş etti. Belki ben yoğun kullandım bilmiyorum. Çok yoğun kokulu mumları da kullanamıyorum içerikten ötürü, Bath & Body Works çok methediliyor ama önermem mesela.
  • dreamnesiac  (03.01.22 00:39:05)