Soğuk algınlığı öncesi hızlı iyileşme

Selamlar,

dün öğleden sonra biraz kestirdim ve sanırım rüzgara maruz kaldım. geceleyin bademciğimin ön tarafı, damakta yanma hissi, yutkunmakta zorlanma gibi şeyler yaşadım. bir yandan terledim ve doğru düzgün uyuyamadım. karabiberli limonlu çay yapıp içtim gece yarısı.

bugün daha iyiyim. ama yatsam yine kötü olurum. işimden gücümden alıkoymuyor beni şuan ama bu evreden geri çevirmezsem bir kaç gün yatmak zorunda kalırım.

bugün;
* zencefil, limon, bal, karabiberli çay içiyorum.
* bol bol sıvı tükeyorum.
* duşa girip bol bol terliyorum ve kıyafetlerimi değiştiriyorum.

başka ne yapabilirim? bu gece iyi olmazsam hafta boyu kötü olurum çünkü, biliyorum kendimi.

bi de akşam covid için biontech-3 randevum var. daha önceki aşılar yan etki yapmamıştı. bunun da yapmayacağını farzediyorum. iptal etmeli miyim? (akşama kadar iyi olmazsam iptal ederim zaten)

1- 3. doz beni yaklaşık 48 saat kadar yamulttu. öğlen 2'de olmuştum; ertesi sabah uyandığımda yataktan kıpırdayamadım.
ilk iki doz rahat geçmişti.

2. isveç şurubu hastalık başlangıçlarını çok iyi kesiyor. yine eczanelerden umca alıp, onu da kullanabilirsiniz.

3. buğu yapmak da fayda sağlayabilir. aktarlardan okaliptüs ya da nane yağı alıp, sıcak suya 1-2 damla damlatıp, havlu ile kafanızı kapayarak buğu yapabilirsiniz.
  • barankovan  (27.12.21 11:12:05)
Valla ben bu tarz durumlarda hemen annemin yaptığı tarhanaya sarılıyorum. Günde 2 kere falan içiyorum. Varsa mutlaka tüketin. Bunun dışında bence soğuk algınlığı grip gibi hastalıkları yenmenin en iyi yolu bol bol beslenmek. Acılı yemekler yemek, meyve tüketmek. Yanisi boğazı aç bırakmamak. Çünkü takatten düşünce iyileşmek toparlanmak çok zor oluyor.

  • Amaranta ursula  (27.12.21 11:16:37)
şu an aynı durumdayım. sadece benim gözler de yaşarıyor. nurofen içtim sabah.

  • naksidil  (27.12.21 11:31:24)
umca
günde 3 kere, 10ar damla.
hasta olmayı önleyebiliyor.

bence aşıyı erteleyin, kim aşılansa yatak döşek yatıyor.
önce toparlanın, sonra olursunuz.

geçmiş olsun.
  • blatta hiberna  (27.12.21 12:28:22)
Valla bu kadar belirti varken ben grip aşısı bile olmam ki covid aşısının ciddi yamultma potansiyeli var. 1 hafta sonraya öteleyin randevunuzu.

  • SiyamkedisiZorro  (27.12.21 15:02:59)