Ne kadar zarar ettiniz?

Dünyanın en cenabet insaniyim, berat Albayrak istifa etmeden birkaç gün önce altın almistim 6-7 aya yakın zararda bekledim.

Cuma günü bütün paramı 16dan dolara çevirmiştim ki bu sefer de 40 yıldır Türkiye'de görülen en büyük değer kazanma olayı meydana geldi.

İkisi ne kadar benzerdir, ne zaman 16ya yaklaşır, bu yeni mevduat türü başarılı olur mu?

Artı ne kadar zarariniz var benim 40 bin lira yaklaşık dörtte birini kaybettim.

İki gün önce altın aldım, 20 bin lira eridi. Kripto borsalarında da geçen yıl herkes yükselişteyken saçma hareketlerle yatırdığım paranın %70'i buhar olmuştu, neyse ki çok küçük miktarla girmiştim. Geçmiş olsun.

  • hadi ya la  (21.12.21 21:47:34)
akşama doğru hesaba baktım 143 bin vardı gece baktığımda 103 bin vardı. ama dolar alış fiyatım 7-10 dolar arası zaman zaman almıştım. 14-15 den'de 10.000 tl ye yakın dolar almıştım. satmadım hiç yeniden 15-20 arasına gideceğini düşünüyorum yaza kadar.

  • kanasla intihar eden adam  (21.12.21 22:16:55 ~ 22:17:10)
Kanka kontrol etmedim açıkçası. Hanımın hesapta euro biriktiriyoruz. İlk almaya başladığımızda tam 10 liraydı. Sonraki her ayın 14unde aldık. En son 16.8 den mi ne aldık. Zarar durumum yok. Sıradaki ayın 14unde de alacağım. Ve sonraki de.
Kendi hesabımda çok para birikmiyor. Harcamalar faturalar derken aylik 500 lira bile zor. Ben de japon yeni biriktiriyorum ama yani kontrol etmedim. 7 liralardan almıştım ilk. En son 14u gördü. Şu an kaça düştü bilmiyorum ama ay başı param kalırsa yine alırım.

  • allah yazdiysa bozsun  (21.12.21 22:17:34)
en son kasım 2020'de döviz işlemi yapmıştım, dün 17 küsürden 8000 liralık dolar aldım ve çok kısa bir süre sonra piyuuuv gitti gülo :) cenabetlik dersen, var.

  • gabe h coud  (21.12.21 22:46:16)
dövizini cebinde tutuyorsan zararın yoktur. bu sistemin patlayacağı aşikar. kardan 25.000 tl zararım var ama hala kardayım.

  • guitarissimo  (22.12.21 01:58:19 ~ 01:58:56)
tüm birikimim ev ve otomobil olarak durduğu için orta uzun vadede hiç bir zararım yok.

  • roket adam  (22.12.21 07:58:41)
kardan zarar ettim. ama ana paradan zararım yok tl bazında. ama kısa sürede yine fırlayacağını düşünüyorum.

  • naksidil  (22.12.21 09:36:10)
kardan zarar ettim.

  • kumandanim  (22.12.21 09:58:19)
Şöyle söyliyim, paramın bir kısmı lirada, bir kısmı altında, bir kısmı dövizde. Cumartesi 1+1 bir ev için kapora vermiştim. Haftaya pazartesi tapuya gidip işi bağlayacaktık, şu an evi alamıyorum=)

  • trixi  (22.12.21 10:00:57)
yapacağım ödemeler için ayırdığım parayı dolar olarak tutuyordum, bin liraya yakın zarardayım.
hâlâ bozmadım.

  • blatta hiberna  (22.12.21 10:06:40)