Kış lastiği tavsiyesi

Arkadaşlar en iyi kış lastiği hangisidir? Güvenilir bir tanesinden alıp geçmek istiyorum. Araç sedan. Teşekkürler.

genelde michelin, bridgestone gibi premium markalarınki iyi oluyo ama araç lastiğinin boyutlarına göre yapılan testler var, o testlere bakarak karar verebilirsiniz tercih edeceğiniz lastiğe.

  • rentts  (21.12.21 17:18:29)
www.lastikcim.com.tr

iyidir. markayı baz al ölçüleri yzarsın.
  • jamswety  (21.12.21 17:27:26)
en iyisi premium markalardır ama bütçe dostu iyi lastik derseniz nokian düşünebilirsiniz.

  • kaptankedi  (21.12.21 18:01:27)
195/65R1591H ve 205/55R1691V yazıyor araçta. Bunlar ön arka boyları mı yoksa iki boy da tüm lastikler için mi? Hangisini önerirsiniz? Bütçeyi değil güvenliği önemsiyorum.

  • osssy  (21.12.21 18:12:08)
Testleri bulamadım. Hangi testlere bakayım?

  • osssy  (21.12.21 18:43:22)
genelde ön-arka ölçüsü aynıdır. nadiren, bazı spor araçlarda ön arka ölçüsü farkedebilir.

muhtemelen aracınızın bazı versiyonlarında biri, öbüründe diğeri kullanılmıştır. aracın üstündeki lastiklerin üstündeki ölçüye bakmalısınız.

zaten ölçülerdeki rakamlar da 15 inç jant, ve 16 jant iki ayrı versiyon olduğunu söylüyor. sizinki hangisiyse onu alacaksınız. dediğim gibi, aracın üstündeki lastikten okuyun.

güvenlik açısından da premium sınıfla bir tık altındaki sınıf arasında devasa farklar yok. nokian ya da kumho tercih etmenizi önerebilirim. yine de lastik inceleme sitelerine bakabilirsiniz.
  • kaptankedi  (21.12.21 18:43:23)
  • kaptankedi  (21.12.21 18:43:48)
hocam çok araştırdım. fiyat performans lastiği arıyorsan goodyear ultragrip 8, 2. sıramda da nokian wr4d var. gönül ister ki premium alalım ama durumlar belli.

  • delidir yakalayin  (21.12.21 20:35:32)
en iyisi nokian, butun testlerde ondedir.
sonra bilindik michelin, bridgestone, goodyear vs geliyor.

  • cooperr  (21.12.21 21:06:51)
delidir yakalayin, hocam onlar premium değil mi zaten?

  • osssy  (21.12.21 21:14:48)
hocam mesela aynı lastik boyutu diyelim ultragrip 8 550 tl, michelin crossclimate 1260 tl.

  • delidir yakalayin  (21.12.21 22:12:32)
Sava eskimo serisini kullanıyorum bu sene lastiğin 5.(son) yılı olmasına rağmen bir kere bile kızaklamadı, taksicilerde görüp öğrenmiştim bir arkadaşıma da önermiştim ikimiz de memnunuz, ömrü bitince yine aynı seriden alırım. Yer:Ankara.

  • mirty  (21.12.21 23:41:44)