Dolar nereye kadar?

Her gün %7 artan bir kur var bunun bir sonu var mı yoksa doların 50 lira olacağı günleri de görecek miyiz? Dolarlarların elde patlayacağı bir senaryo var mı düşük ihtimalli bile olsa? Bilgili abileri bekliyoruz bu başlığa

www.eksiduyuru.com

Doların elde patlayabileceği senaryo: Şok faiz artışı. Atilla Yeşilada'nın son videolarını izleyin. Onun 2022 kehanetine göre bu modelde Şubat'a kadar ısrar edebilirler. Sonrasında modelden vazgeçip politika faizinde 1000 baz puan (%10'a denk gelir) artırıma gidecekler ve doları 10-11 arası bir yere sabitlemeye çalışacaklar.

Bu yapılmazsa doların ateşini söndürecek başka bir hamle olduğunu pek sanmıyorum. Piyasaya müdahale ile en fazla 50 kuruş aşağı indirebiliyorlar. O da 40 dakika dayanıyor.
  • himmet dayi  (20.12.21 16:41:03 ~ 16:43:14)
Nasilsa ic piyasada TL ihtiyaci olunca el mahkum dolar bozacaklar diye bekliyor bana kalirsa. Gittigi yere kadar gitsin havasinda. Hatta sureci hizlandirmak icin yangini korukluyor ki hizlica TL tukensin, firmalar ve kisiler doviz bozsun vs vs. Sacma sapan bir plan.

  • kartonpiyer  (20.12.21 16:46:24)