hepsiburada kargo ücretini nasıl karşılıyor?

trendyoldan bir şey alınca, ücretsiz kargo olması için mağaza bazında bir tutara ulaşmak gerekiyor. yani toplam sipariş tutarı değil, mağaza bazındaki sipariş tutarı göz önüne alınıyor. ücretsiz kargo 80 lirayken, 3 mağazadan 30-20-30 liralık alışveriş yapsan ücretsiz kargo alamıyorsun ve bu 3 siparişin için de kargo ödüyorsun. (şirket açısından mantıklı olan da bu)

hepsiburada'da ise farklı mağazalardan bile alsan toplam tutar üzerinden ücretsiz kargo uygulanıyor. bu senaryoda, 30-20-30 liralık siparişlerin her biri için kargo bedeli çıkmıyor, toplam tutar 80 tl olduğu sürece istersen 80 ayrı mağazadan 1 liralık alışveriş de yapsan kargo ücreti ödemiyorsun.

hb'nin yaklaşımı kargo ücreti açısından çok mantıksız değil mi? bu adamlar kargo ücretini nasıl kompanse ediyorlar?

Satici komisyonlari zaten %30'lari buluyor.
100 tl urun alsan bunun 30'u kar.
30'dan 5 lirayi kargoya ayirsa yine yuksek kar ediyor.

Bir de ucretli kargodan ekstra ksri var, atiyorum 12 tl kargo oduyorsun ama aslinda o kargo 5 lira. Oradan gelen 7 lirayla baska musterinin kargosunu odeyebiliyorsun.

Ty muhtemelen kacmani cok umursamadigi icin bedava yapmiyor.
Zaten kizlar falan toplu hesap kullanip siparis miktarin artiriyor, ust segment musteri olup kargo odemiyorlar.

Bir de saticilarin kendi kargo anlasmalari var.
Komisyoncu sitenin sirketini kullanmadan kendi hesabiyla gonderiyor. Orada da baska hesaplar devreye giriyor.
  • divit  (18.12.21 02:49:05)