[]

Şarap Votkanın ertesi gün yarattığı yorgunluk

bir kadeh üstelik meyve suyuyla karıştırdığım votkada ertesi gün dayak yemiş gibi halsizdim, vücudum dökülüyordu adeta. İlk kez votka içmiştim, bünye alıştıkça ertesi gün dayağı azalır mı yoksa daima mı böyle? şarapta da aynı durum var. viski hiç denemedim, viski de mi votka gibi ertesi gün bünyeyi yıpratır?
 
Ben içtiğim içki kadar su içmeye gayret ediyorum. Ertesi gün baş ağrısını da engelliyor.


  • pispinti  (07.12.21 23:42:23) 
Içtiğiniz alkol türünden bağımsız olarak söylüyorum, ne içerseniz için alkolden önce su veya soda için. Alkolden sonra da uyumadan hemen önce en az 1 bardak su içmek alkolün vücuttan emdiği suyu bir nebze yerine koyacak ve dayak yeme etkisi minimuma inecektir. Ben 1 soda 1-2 bardak su mutlaka içerim yüksek alkol oranlı içki içerken.

Not: Şarap sinüziti tetikler. Alerjik sinüzit falan varsa şarap içtikten sonra mal eder adamı.
  • uvbray  (07.12.21 23:43:53 ~ 23:46:45) 
Ne kadar içtiniz? Bir bardak ise ne kadar etkisi olur bilemem.
Ben az önce 4-5 duble rom içtim. Sabah mis gibi uyanırım. Bünye meselesi de olabilir tabiki. Bir de alkol aldıktan sonra deli gibi su içerim.

  • logisticsmanager  (08.12.21 00:51:35) 
Gece yatmadan 300-350 ml kefir ic. Sabaha hicbir seyin kalmaz.


  • tezek  (08.12.21 06:00:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.