Doktora başvurularında IELTS sonucu isteniyor mu?

Özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde isteniyor mu? Isteniyorsa en az kaç bandında ?

Bölüm ingilizce dilde eğitim veriyorsa %90 istenen belge ielts oluyor hocam.

Doktora için çoğunlukla 7 isteniyordur diye düşünüyorum. Çok nadir 6,5 kabul eden de vardır. Tek tek okulların entry requirements kısımlarını incelemek lazım
  • avatar is back  (04.12.21 19:23:37)
Doktora yapmak istediğiniz okulun web sitesinde kabul kriterleri vardır muhtemelen. IELTS kabul edenler oluyor. Hatta en geçerli olanı IELTS bildiğim kadarıyla.

  • himmet dayi  (04.12.21 19:29:54)
Peki bölümlere göre asgari puan var mı? Yani writing'de min 6,5 gibi.

  • japon balığı  (04.12.21 19:31:26)
Butun kuzey avrupa ulkelerindeki butun doktora programlari minimum 6.5 gibi bir writing skoru istiyor mu diye soruyorsan cevap hayir, o sekilde genel bir kural yok. matematik doktorasiyla tarih doktorasi ayni kosullari istemez. genel bir cevap yok.

  • hot potato  (04.12.21 19:56:26)
doktora programlarında da muhtemelen master gibi temel şartlar olabilir. ielts min 7 with at least 6.5 in each comp. score falan uazar. bazen writing overall'dan yüksek bile olabiliyor görmüştüm bir hukuk masterinde (overall 6,5 ama wr 7 gibi)

  • avatar is back  (04.12.21 20:16:56)
hocam bu o kadar kotu bir soru ki, verebilecegimiz hicbir cevap sizin isinize yaramaz. basvuracaginiz bolumun sayfasindan baska hicbir yerde bu bilgiye ulasamazsiniz.

benim alanimda hollanda istemiyor phd'de ielts veya toefl.
  • reavelyn  (04.12.21 20:28:10)