Babamin yüz mr i ve bt sini yorumlayabilecek biri var midir?

Babamin cenesinde kist var ve alinmasi gerekiyor. Doktor ameliyat oncesi mr istedi ve mr aciklamasinda hem cene hem beyinde kist var diyor. Kafam karisti. Doktora pazartesi gidecegiz. Yorumlayabilecek olan var midir?

Doktor değilim, evet hem çenede hem de beyinde kist var. Ama koroid fissur kisti, çevre beyin dokularına veya beyin sıvısı dolaşımına etkisi yoksa takip edilen, zararsız türden bir kistmiş. Çenedeki kist de, alındıktan sonra patolojiye gönderilecekmiş sanırım. Bence panik olmanızı gerektirecek bir durum yok. Geçmiş olsun.

  • PhoenixRising  (01.12.21 21:18:00)
Koroid fissür kisti eften püften bir şey. Radyolog görmüş, tanımlamış. Klinik olarak çok bir önemi yok.

Paranazal sinüsteki kist'te bahsedilen heterojen kontrastlanma malignite(kanser) düşündürebilir. Cerrahi olması ve alınan kistin patolojiye yollanması, ek tedavilerin(gerekliyse) buna göre planlanması gerekir.
  • alisamadim  (01.12.21 21:19:15)
Cenedeki kisti biliyordum, gecen sene biyopsisi yapildi. Kotu huylu degil. Bas boyun cerrahi da iyi huylu demisti son muayenede. Mr i da ameliyat oncesi istedi. Ben beyindeki kiste takilmistim. Cok tesekkur ederim.
Digeri zaten alinacak, garanti olsun diye patolojiye de gonderir diye dusunuyorum hekim

  • Pufpuf  (01.12.21 21:33:08)