Gamepass Pc oyun tavsiyesi

Selamlar, 5 gün evdeyim gamepass alıp biraz eğlenceli vakit geçirmek istiyorum. Hangi oyunları tavsiye edersiniz pc için acaba?
Tür farketmez.

beraber oynayacak arkadaşınız varsa: a way out, it takes two, among us (bu artık popüler değil çözmesi de vakit alıyor ama eğlenceli)
amaçsızca kafa dağıtmak için: unpacking

  • matilda  (30.11.21 14:43:51)
hangilerini oynadın onları söylersen daha kolay yardımcı olabilirdik aslında. bir de ne tür oyunlardan hoşlanıyorsun o da önemli. ama ben mevcut durumdaki bana göre en iyi oyunları sayayım:

dishonored serisi (oyun mekanikleri çok iyi fps görünümlü gizlilik- bence başyapıt)
a plague tale innocence (iyi bir hikayeye sahip 3. şahıs görünümlü)
battlefield 5 veya 1. (fps. multiplayer fps seversen tavsiye ederim eğlencelik)
control (dishonored kadar değil ama yine farklı mekanikleri olan 3. şahıs)
desparados(eski commandos tarzı strateji)
doom ethernal(bam güm fps kafa dağıtmalık)
fifa 21(futbol)
eu4(biliyorsan bulaş, bilmiyorsan 5 günde öğrenilmez vakit kaybedersin)
f1 serisi(direksiyon yoksa gerek yok)
fallout 4(5 gün boyunca tek oyun oynarım dersen güzel rpg/aksiyon)
fm(menejerlik)
forza horizon 5 (buna direksiyona gerek yok, araba yarışı)
hades(eski tip izometrik görüntülü ama çok yenilikçi oynanışa sahip aksiyon.)
it takes two(iki kişi şart)
nier automata(aksiyon hack and slash derin hikaye ama gerçekten farklı bir hikaye anlatımı ve oyun mekaniği var)
outlast(tırt olmayan korku oyunu)
overcooked 2 (minimum 2 kişi olmalı, 4 kişiyle tadı çıkar ama)
psychonauts 2(ben olsam bunu oynardım. her şeyiyle çok keyifli)
resident evil 7 biohazard(iyi korku)
sable(farklı tür grafikleri olan 3. şahıs bakış açılı puzzle/aksiyon)
star wars jedi fallen order( bunu da oynayabilirim bak 5 günüm olsa. star wars dünyasından anlaman gerekmiyor. kaliteli bir star wars oyunu)
superliminal(farklı bir tarzı olan puzzle oyunu)
the evil within 2(iyi hikayeli korkumsu aksiyon, bu da iyi bir seçenek bu arada)
titanfall 2(bunu kesin oyna hikaye modunu. 5 saat falan sürüyor zaten. direkt oyna)
what remains of edith finch(mekanik pek yok. çok çok iyi bir hikaye anlatımı olan başyapıta yakın)
wolfeinstein serisi(alternatif tarih içeren iyi hikayeli fps oyunu. bam güm fps'i seversen oyna)
aragami 2(bunun ilkini oynadım gayet güzel bir gizlilik oyunuydu. bu da öyledir muhtemelen. denenebilir)
frostpunk(strateji, mal mülk yönetimi türü seviyorsan çok çok başarılı)
cities skylines(şehir yönetimi. buna da bulaşırsan 5 gün boyunca oynarsın)

daha var aslında ama 2021 yılında daha "rahat" adapte olunabilecek oyunlar bunlar gibi geldi şöyle bakınca. geri kalanlarda biraz eski oyunlar var veya yeni olup da beni o kadar da sarmayanlar var)
  • syozkn  (30.11.21 18:36:33)
Conan Exiles güzel vakit öldürtüyor ama 5 günden fazla zaman ayırmak lazım çözene kadar.
Forza Horizon 4-5 daha pratik o konuda. Çok fazla kafa yormaya gerek yok yani.

  • ananiyimioguz  (30.11.21 21:35:58)