Şiddetle önerdiğiniz android uygulamaları

Temel ihtiyaclar disinda uygulama yuklemedigimi fark ettim. İlginc uygulama duymuslugum da yok hic. Play store'a girip baktim biraz, orada da az uygulama gosteriliyor ve hicbiri ilgimi cekmedi.

Peki sizin acayip, degisik, cok yararli vs vs bulup siddetle onerdiginiz uygulamalar var midir? Duymak isterim.

-Facetune (Fotoğrafta yüz rötuşlama, diş beyazlatma, gıdı ve basen giderme veya kaş göz düzeltme vs.)
-Snapseed (Fotoğrafta ışık ayarları ve istenmeyen nesneleri fotoğraftan silmek için)
-Bildirim Geçmişi (Telefondaki bildirimleri tutar va misal birisi whatsapptan gönderdiği mesajı silerse oradan geçmişe bakıp görebilirsiniz)
-Fake GPS (GPS konumunuzu değiştirir. Bazen bazı uygulamalarda konumu mış gibi yaparak bir şeylere bakmak gerekebiliyor.)
-Youtube Vanced (Arka planda çalma, ekran kapalıyken çalma)
-Shazam (Duymayan kalmamıştır belki ama ortamda çalan müziği tanıyıp söylüyor)
  • ananiyimioguz  (29.11.21 23:12:34)
bunlardan bir tek shazam'ı biliyorum, evet :)

ohooo ben de whatsapp'tan mesajımı silip rahatlıyordum, gözükmüyor sanıyordum. gören çıkabilir demek ki.
  • hlot  (29.11.21 23:39:00)
@ananiyimioguz, bildirim gecmisi icin ne kullaniyorsun?

  • floydian  (29.11.21 23:53:12)
-Flightradar24. Uçakla gelen/giden olduğunda uçak gecikti mi, ay atlantik'in üstünde bak bak, hah gecikme yok demek için kullanıyorum.
-IMDB. Dizi izlerken "şu adam kimdi ya, nerede oynamıştı" diye bakmak için.
- Sky map. Şuradaki şu parlak şey yıldız mı gezegen mi, acaba bu gece jüpiter nerede, hah büyükayı o işte demek için.
- Deprem bilgi sistemi. Kandilli'nin uygulaması, başım mı döndü yoksa deprem mi oldu diye bakıyorum.
- Evernote. Alışveriş listesi, tarif defteri, günlük notlar vs.
- Reddit. Zaman öldürücüsü.
- Meteoroloji. MGM'nin uygulaması, yağmur radarı müthiş işe yarıyor.
- Photoshop express
- Be my eyes. Görme engelliler için görsel destek uygulaması. Destek isteyen kişi uygulamayı açıp talep gönderiyor, havuzdan biri cevaplıyor, yardım isteyen kişinin kamerasıyla etrafı görüp konuşarak yönlendiriyor sonra. Fakat 2015'ten beri üyeyim, iki kez talep alabildim sanırım. Görme engelliden kat kat daha fazla gönüllü üye var.
- Forest. Telefon kurcalama süresini azaltmak için. Telefona dokunmadıkça ağaç büyütüp coin kazanıyorsunuz, sanırım 2000 coindi, belli bir miktarla gerçek ağaç alabiliyorsunuz, bir yerlere dikiyorlar sizin yerinize.
  • kobuzchu kiz  (30.11.21 00:49:04 ~ 13:57:38)
MyFitnessPal yediğiniz her şeyin kalorisini takip etmek için. 6 kilo verdim 2 ayda.

  • chavezding  (30.11.21 07:32:45)
- öncelikle "i love hue" adlı oyunu tavsiye ederim. yıllardır oynuyorum inatla, hırsla ama bitiremedim.

- "anylist" adlı uygulama çeşitli listeler oluşturup paylaşmanızı sağlıyor, hatta başkalarıyla beraber ortak liste takibi için de kullanılabilir. atıyorum partneriniz alışveriş listesine bir şey ekledi, siz onu alıp tamamlandı olarak işaretliyorsunuz. eş zamanlı güncelliyor listeyi.

-"finanscepte" piyasa takibi ve eklerseniz kendi portföyünüzün değer takibini de yapabiliyorsunuz.
  • posthuman  (30.11.21 09:13:10)
Ortak alışveriş listesi olarak Cozi öneriyorum. Android - iOS cross platform desteği de var.

  • pispinti  (30.11.21 09:47:07)
Hepinize tesekkurler.

Sunu anladim ki ise yarar uygulamalar olsa da ufuk acici, cok acayip bir uygulama yokmus :)
  • hlot  (01.12.21 17:07:40)
Heyecan verici gibi bişey var aslında sky view diye ama sever misiniz bilmem. Baya da eski bir uygulama.

@floydian, zaten kendi adlarını olduğu gibi yazdım ^^ ingilizce kullanıyorsanız ingilizcesini yazabilirsiniz.
  • ananiyimioguz  (01.12.21 22:51:23)
podcast republic. çok kullanışlı bol ayarlı podcast uygulaması.
ses kaydetmek için smart recorder. sessiz boşlukları otomatik kesme özelliği var. bazen yazmak yerine konuşuyorum dinlerken iyi oluyor boşlukların kesilmesi.

  • curious mind  (01.12.21 23:42:14)