Şu anda ücretli olarak Covid 19 testi yapılabiliyor mu?

Merhabalar

Babam ve annemin 1 hafta önce evlerinde ziyaret ettiği bir çift'te covid çıkmış, 2 gün önce babam çifti hastanede de ziyaret etmişti.

Şu anda özel veya devlet fark etmez, direkt gidip covid testi yaptırabiliyorlar mı? İkisinde de herhangi bir belirti yok şu anda, ama herkeste bir belirti olacak diye bir şey de yok bildiğim.

Az önce aldım ben de bu haberi, memlekette oldukları için yapabileceğim bir şey de yok.

Ne yapmalıyım? Akraba ziyareti yapmayın uyarılarınızı dinlemeyen ebeveyn'lerinizin olması çok zormuş onu öğrendim :(

Bugün sabah Avcılar murat kölük devlet hastanesinde yaptırdım. Sadece tc kimlik no isteniyor kayıt için. Hiçbir şey sormuyorlar direkt test yaptılar. Sıra vardı 3 5 kişilik. Ücretsiz.

  • buzbebek  (29.11.21 13:02:57)
Ücretli covid testini zaten neredeyse bütün labaratuarlar yapıyor. Kızımın sınıfında ilk vaka çıkınca bir telaş gidip yaptırmıştık.

  • SiyamkedisiZorro  (29.11.21 14:15:45)
Evet hatta bazı yerler aynı fiyata eve kadar gelip yapıyor Ankara'da. Devletin koyduğu maksimum fiyat 250 tl sanırım.

  • marla is in my head  (30.11.21 11:59:28)
Devlette ücretsiz. Hatta sigortam da yoktu. Dün yaptırdım.

  • xrated  (30.11.21 12:36:34)