parfüm kullanan arkadaşlar

genelde insanlar bir parfümü bulduktan sonra hep onunla yollarına devam ediyorlardır diye düşünüyorum. ( umarım yanılmıyordumdur.)

bu ilk seçim olayını nasıl yapıyorsunuz? piyasada onlarca, yüzlerce var.

Kimisi burçlara göre parfüm araştırıp üç dört seçeneğe indiriyor, onları deneyip ömürlük parfümünü buluyor kimisi de tester alarak bir sürü parfüm deniyor, ben de önce kaliteli açık parfümlerden alıp, beğendiğim parfümün orijinalini alıyorum. Şu sıralar orijinaller çok pahalı olduğu için çakma akmaya karar verdim o ayrı.

Ben tek parfüm kullananlardan değilim bu arada, üç tane parfüm kullanıyorum genelde.
  • buffy de vampir sayılır  (28.11.21 23:54:34)
Birinde koklayıp beğeniyorsun.
Kendinde deneyip seviyorsun.
Alıp, kullanıp, güzel yorumlar alıyorsun.
Bir yazlık ve bir kışlıkta karar kılıp devam ediyorsun.
  • Mirket  (28.11.21 23:58:52)
Koklayarak;
Çiçekli mi baharatlı mı meyveli mi sevdiğime
Fresh mi şekerli mi pudralı mu sevdiğime karar verdim.

Bazı referanslı markaların imza parfümlerini veya parfüm serilelerini denedim, kokladım.
Bazen sahip olmak istediğim kokuyu tarif ederek satıcılardan destek aldım. “ business adam olmak istiyorum, bunlar çok boyband kokusu veya saha kadınsı koku arıyorum bunlar çok teenage gibi” diyerek..
  • rewlack  (29.11.21 00:17:10)
avm'ye gittikçe indirimlilerden denerim.

  • Wakatakakage  (29.11.21 00:44:58)
kendi parfümümü bulmak için büyük çaplı bir parfümeriye gittim, ne tür kokuları sevdiğimi satış görevlisine söyledim, beş altı parfüm denetti ve aralarından çok hoşuma giden birini seçtim. en beğendiğin birkaç tanesini cildine sıktır ve aradan vakit geçtikten sonra kokusuna yine bak, cildin üzerindeki kokusu kişiden kişiye farklılaşabiliyor çünkü.

  • knight of cydonia  (29.11.21 01:22:36)
Yaniliyorsunuz.
Benim su genc halimde 15-20 tane parfümüm var. Ha en çok kullandığım terre d'hermes ama havaya,o gün giymek istediğime, o günkü ruh halime, ofis/gece dışarı cikma derken değişiyor. Misal geçen hafta totalde chanel egoiste, terre d'hermes, dior homme, marc de la morandiere gengis khan kullandım.

Ki 15-20 diyorum, binlerce parfumu olan, bir parfüm evinin her parfümünü alan adamlar var (basenotes hednic aratin). Benim hedefim yilda 3-4 tane alıp şöyle bir 5 sene sonra 50ye yakın parfüm yapmak.

Ilk seçim; vallaha erkekseniz misal şu rehber çok iyi.
basenotes.com
  • logisticsmanager  (29.11.21 01:52:40)
3-5 tane al dene.

Ben bir keresinde bir parfum kullandim, 5 kere kullandim, 4 tanesinde direkt iltifat aldim, onunla devam ediyorum.

Encre noire parfumun adi.
  • baldur2  (29.11.21 01:54:10)
@baldur2; bulursan sport ve extreme versiyonlari da çok güzel. Sport için ben de çok iltifat aldım, yaz için iyi.

  • logisticsmanager  (29.11.21 01:58:21)
bkz. fragrantica
her parfumu anlatiyor ve yorumlar da var.

  • la lykia  (29.11.21 02:32:04)