hangi iphone'u alayım?

selamlar,

bu işlerden hiç anlamayan basit bir kullanıcıyım. kaç saat araştırsam da anlamıyorum. sizin önerileriniz çok faydalı olacaktır.

- aldıktan sonra 5 sene(gittiği kadar) kullanmak istiyorum.
- foto ve video görüntü kalitesi hiç önemli değil. zaten belli bi standardı vardır heralde. ama çok az kullanırım bunları.
- şarjı çok kötü olmasın.
- ekranı çok ufak olmasın ama cebe de sığsın. tablet gibi olmasın ekranı.
- daha çok whatsapp, skype, chrome, facebook, twitter kullanılacak. ama yine de ryanair app, airbnb app, taxi uygulaması, banka uygulamaları gibi uygulamalar da telefonda hazırda olsun tabii. yani 3 app indirdim yer doldu olmasın. pek kullanmasam da 40 50 app dursun işte hazırda.
- hızlı olsun. tık tık işlerimi halledeyim. günde 40 saat telefona bakmıyorum. ama tüm işlerimi de tık tık 2 saniyede halledeyim istiyorum. app'i yeni açınca 30 sn mal gibi beklemeyeyim. 2 app arasında geçiş yapınca 20 sn tekrardan yüklenmesini beklemeyeyim.
- ekstra özellik lazım değil ama canavar gibi hızlı olması iyi olur.

yok efendim pro, yok efendim extra vs anlamıyorum hiç.

fiyat sorun değil. tr'de yaşamıyorum. gidip cash hemen almak niyetindeyim. son çıkanlardan birini almak istiyorum ki çok uzun süre kullanayım.

bu durumda ne önerirsiniz? her türlü tavsiye, bilgi için şimdiden teşekkürler.

mutlaka iphone olacak. lütfen farklı bir marka önermeyin. bir de bunu al çünkü... şunu alma çünkü... diye çok kısa yazabilirseniz ekstra memnun olurum. teşekkürler.

13 pro nokta atış.

edit: 128 gb yeterli gözüküyor bu kullanım senaryosunda.
  • signore  (25.11.21 21:21:09 ~ 21:32:57)
13 guzel sevdik. pro da olur

  • ala09  (25.11.21 21:22:17)
Para sorun değilse git istore’a, son çıkan en yüksek donanımlısını iste abi, neden kasıyorsun satırlarca…

  • her giriste sifresini unutan adam  (25.11.21 22:55:36)
iphone satan dukkana gidip butun 13 modellerini elliyorsunuz. hepsi buyuk gelirse bi de 12 mini modelini elliyorsunuz. hangisi hosunuza giderse onu aliyorsunuz. fiyat sorun degilse izlenecek yol bu, cok kasmaya gerek yok./

  • icim urperiyor  (26.11.21 00:18:41)
hocam teknolojiye baya uzaksın sanırım. 3-5 app indirince telefon neden dolsun ? :) şu gün en dandik cep telefonuna bile istersen 300 tane app indir, bir şey olmaz.

aynı şekilde iki app arasında geçiş yaparken 20 sn beklemek falan da aşıldı bundan 15 sene önce.

hele bir de iphone alacaksan boyutunu beğendiğin herhangi bir telefonu al. hangi model olursa olsun şu saydığın beklentilerin 100 katını verir sana zaten.
  • sir gawain  (26.11.21 00:41:13 ~ 00:42:24)
zaten iPhone'a kadar daraltmissiniz secimi. ekran boyu kucuk olmasin ama cebe girsin diyorsunuz. bence yapilacak en iyi sey icim urperiyor'un dedigi gibi dukkana gidip dokunarak almak. heps asagi yukari ayni zaten. dolmasina gelince 16 GB iPhone kalmadi zaten rastgele alacaginiz bir sey isinizi gorecektir. 128 ve uzeri sizi idare eder uzunca bir sure.

  • yoggi  (26.11.21 14:43:05)