Eve internet bağlatamıyorum?

Vodafone net ile yaklaşık 5 yıldır yatım yamalak internet kullandım. Yaklaşık 50 gündür kesik olduğu için ve sürekli bölgede genel arıza var diyerek oyaladıkları için iptal ettim.

Şaka gibi ama şu anda hiç bir şirket gelip bağlamıyor ya altyapı yok ya da port mudur nedir yok diyorlar.

Böyle bir şey mümkün mü? Ulan 2021 yılındayız ve istanbul’un göbeğinde. İptal işlemi tam gerçekleşmedi daha ama vodafone da aynı şekilde ret cevabı verdi. Ben evden çalışan biriyim ne yapmam lazım? Böyle bir şey nasıl mümkün olabiliyor?

Öyle fiber falan değil standart 10-20 mbit internet işte.

Lokasyon: istanbul-sultangazi

Ne yapmak lazım? Box olayı falan çok pahalı

Hattınız varken yapmanız gereken direkt türk telekoma başvurmak olmalıydı, bir şekilde sizi taşıyıp o hattı da onların müşterisi olduğunuz için düzeltirlerdi muhtemelen.
Evet etik, ahlaki değil ama TT kendi müşterisine öncelik veriyor öyle veya böyle, eğer sorun yaşıyorsunuz çözümü TT'de bulacaksınız, ben yeri geliyor port bulamayan insanlara önce TT'ye başvur ilk ay sonunda istediğin şirkete taşı diyorum, çünkü arada çıkacak masraf kaybedilen zaman ve maliyetten daha düşük.

Sizin durumunuzda hattınız tam iptal olmadı ise onu kurtarmaya bakın, sonra onu TT'ye taşımaya çalışın, öyleki hani spam aramalar oluyor onlardan biri ile yapmanız işleri çözebilir. Başka türlü olarak lokal antenle internet dağıtan firmalarla çözebilirsiniz. Yakanet myfi gibi firmalar varmış piyasada
  • atom karincanin torunu  (19.11.21 01:05:10)
Altyapı yoksa atom karınca+1. Ha onu da hemen bekleme ama, biraz zaman alabiliyor.

  • primetime  (19.11.21 06:10:53)
Bulunduğunuz yerde internet altyapısı yok anladığım kadarıyla. Bu durumda önce onu yaptırmanız gerekiyor. Şirketler gelip de halledelim o iş bizde demiyorlar.

Siz kendiniz telekoma başvurarak altyapı getirtiyorsunuz. Bir kutu falan mı bağlıyorlar ayrıntıları çok bilmiyorum ama baya bir süre bu işler için uğraşan tanıdık olmuştu ondan biliyorum. İmkanınız varsa gidip takip edip süreci hızlandırmaya çalışmalısınız. Ancak ondan sonra istediğiniz internet şirketini seçebilirsiniz. Muhtemelen firmalar dur şurda bir müşteriyi kaybetmeyelim hadi bi internet hattı döşeyelim mantığında olmazlar. İş size düşüyor.

Gerçi bu yazdığımın üzerinden dört beş yıl geçmiştir ama anladığım kadarıyla sistem yine aynı şekilde çalışıyor. Ya internet hattı gelmesini bekleyeceksiniz artık ne kadar sürerse ya da kendiniz gidip yaptıracak ve sizden sonrakilerde rahat edecek :)

Çevre de önemli, internet kullanıcısı çok yoksa kimse uğraşmaz uzar o iş ya da az sayıda kullanıcı da farklı şekilde çözüm bulmuşsa tekekomun rutin internet döşeme planına kalır. O da ne zamana gelir belli olmaz, her türlü işin takibi sizde malesef. Bir yere taşınırken elektrik, su, doğalgaz gibi internet de sorgulanmalı
  • epitaf  (19.11.21 08:42:31)
böyle sıkıntılı yerlerde türktelekom bu işi çözer ancak. mecbur onlardan paket alacaksınız. vodafone zaten internet konusunda türkiye'nin en kötüsü.

  • xrated  (19.11.21 10:51:05 ~ 10:51:40)