[]

Onlarca besin takviyesi, multivitamin var

Siz bu urunleri kullaniyor musunuz? Kullaniyorsaniz hangisini ve neden?

Birkac sene once solgarin bir urununu almistim ve sisenin disindaki etiketi sokunce kutuda yazan icerigin ayni olmadigini gordum. Bu guvensizlik cemberinde sizin tercihlerinizi merak ediyorum.

Tesekkurler.

 
Covid nedeniyle günlük olarak şunları almaya başladım:

- imuneks veya orzak imunol kapsül (imunol hem daha ucuz, hem de içindeki beta glucan oranı daha yüksek, o nedenle artık genelde imunol'ü tercih ediyorum.)
- D vitamini: Bunda da eskiden Wellcare markasını kullanıyordum ama araştırdığım kadarıyla d vitamininin vücutta düzgün şekilde emilmesi için d3k2 vitamini formunda olması gerekiyormuş. Bu nedenle marka değiştirerek Ocean veya Venatura markalarının d3k2 damlalarından alıyorum. (SGK'nın karşıladığı Devit ampüllerinin içerğinde zararlı bir takviye var diye okumuştum, o nedenle onu asla kullanmıyorum.)
- Omega-3: Bunda da araştırmalarıma göre en iyisinin New Life Efa One olduğuna karar verdim.

Ben yukarıdaki 3 takviyeyi kullanıyorum. Arada d vitaminini ihmal etsem de imunol'ü ve omega-3'ü ihmal etmiyorum. Sanırım bunlara bir de magnezyum eklemek lazım fakat o konuyu daha tam araştıramadım, bir sürü farklı magnezyum formu var.

Bu arada vitaminler ve genel olarak tıp konusunda hiçbir altyapımın olmadığını da belirtmek isterim. Tamamen kendi araştırmalarım sonucu bana iyi geleceğini düşündüğüm takviyeler olarak bunlara karar verdim. Çok kötü bir beslenme düzenim var ve açıkcası bu vitaminler sayesinde ayakta duruyorum gibime geliyor ama belki de plasebo etkisidir, who knows.
  • a day at the races  (16.11.21 03:05:20) 
Ben 4-5 yıl boyunca balık yağı kullandım, faydasını gördüğümü düşünüyorum. Geçen yıl bıraktım, artık balık yiyorum. Balık yemiyorsanız tavsiye ederim ama yine de doktora sorun bence.

Günde iki kaşık pekmez yiyorum, vitamin almak için salata yapıp yiyorum (marul, havuç, limon, zeytinyağı vb bildiğimiz salata işte), eskisinden çok daha fazla enerjim var. Bunları da tavsiye ederim. Bu ikisini her gün yapıyorum.
  • hayirsiz  (16.11.21 03:32:50 ~ 03:33:56) 
Pandemi öncesinde 2019 Temmuz - Ağustos gibi İmuneks içmeye başladım. Günde bir tane içiyordum. O dönem neredeyse her ay hasta oluyordum ve bir doktor arkadaşım tavsiye etmişti. Direkt olarak ona bağlamak saçma olur ama İmuneks'e başladığımdan beri bir kere bile hasta olmadım. Artık her gün de içmiyorum, iki üç günde bir içiyorum. Belki İmuneks'in bu olanlarla hiç ilgisi yok, bilmiyorum ama psikolojik olarak bana iyi geldiğini düşünüyorum.

Geçmişte Pharmaton kullanmıştım, yorgunluğa iyi geleceği düşüncesiyle. Bir etkisini hissetmedim.

Haftada iki gibi bir ayarda Ozark'ın Omega 3 kapsülünü içiyorum.

Takviye olsun diye değil ama tadını sevdiğimden her gün maden suyu içiyorum. Beypazarı veya İnişdibi.

Şu an hasta olmamak benim için bir nimet çünkü gerçekten yılmıştım gribal enfeksiyonlardan.

Yaş: 42.
  • pispinti  (16.11.21 09:49:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.