Kaz Tüyü Mont

Merhaba,

Yeni aldığım kaz tüyü montun dikiş yerlerinden küçük küçük tüyler çıkıyor. Bu normal midir?

Teşekkürler.

normal degil bence.
benim mont 2-3 yil sonra falan bunu yapmaya basladi.

  • Kittie  (01.11.21 20:43:11)
bildiğim kadarıyla bu normal bir durum, ama kaliteye göre bunu çok fazla görmüyorsunuz ya da çok görüyorsunuz.

mavi'den bir kaza tüyü montum vardı, dışarıda tiftiklenmiş tavuk yavrusu gibi gezdiğim oldu.

massimo'dan bir mont aldım, o da tüylü ama daha bir tüy göremedim.
  • tempor  (01.11.21 21:20:28)
Ben de Puma aldım, bende de durum aynı. Sordum firmaya normal dediler.

  • giovanne  (01.11.21 21:20:59)
Ben de yeni bi mont aldım. Aynı durum var. Aldığım mağazanın sitesinde de aynı durumdan şikayet edenler var. Normalde dikişlerin lazer olması gerekiyor demiş biri.

  • himmet dayi  (01.11.21 21:28:58)
normal.

  • plutongezegendegilmi  (01.11.21 21:30:17)
Yeni bir mont için normal değil.
Adidas marka bir kaz tüyü montta dört yıl kadar sonra bunu gözlemiştik.

  • pro9it9is9  (01.11.21 21:49:45)
Normal, elektrıklenmeden dolayı olur. Fırmalar, önlemek için antistatik kumaş koyarlar engellerler. Yani 1-2 çıkması normal, fışır fışır çıkması değil.

  • ya volna  (01.11.21 22:58:19)
Bu arada montun markası marmot

  • kolaygelsin  (02.11.21 08:44:01)
Açılın kaztüyü üreticisi geldi.

Tüylerin çıkması normal, hatta tüy çıkmıyorsa kaz tüyü değildir. Kaztüylerinin bir ucu deriden çekildiğinde sivri olarak kaldığı için her türlü dikiş yerlerinden çıkacaktır. Burada downproof kumaş kullanarak bunu minimize etmeye çalışır firmalar.

Anormal bir çıkış varsa bu sıkıntılı ancak rahatsız etmeyecek kadar çıkıyorsa bu normal. Tavsiyem çıkan tüyleri çekerek çıkarma, kumaşın tersinden içe doğru çekmeye çalış. Aksi halde dikiş yerindeki deliği büyüterek oradan daha çok tüy çıkmasına neden olabilirsin.
  • PoscheN  (02.11.21 16:13:48)