Freedos laptopa Windows kurmak

Flaş bellek olmadan yapamam di mi ev şartlarında. Evde bellek var sanıyordum ama bulamadım, şimdi gidip bi tane flaş bellek mi alayım napayım?

Daha önce de hiç freedosa kurmadım, Windows sitesinden mi indireceğim mesela Windows 11 kurayım desem. Onun dışında bilmem gereken bi şey var mı?

Önceki laptopumdaki windows keyini taşımak mümkün mü yenisine? Direkt key olarak elimde yok ama şu an ya da nerden bulabilirim bunun keyini bilmiyorum.

Bi de bu al sat sitelerindeki ucuz keyler güvenilir midir? 1200 lira sanırım şu an Windows Home version, yani 50 liraya satıyolarsa bi bokluk vardır diyebilir miyiz?

Teşekkürler cevaplar için

aslında usb'siz kurabilirsin ama karışık. en iyisi dışarı çıkıp 16 gb'lik bir usb al ve ona kur.

windowsun kendi sitesinde usb'lere windows 10 kurmak için program var. o yüzden bi tane çalışan windowslu bilgisayara ihtiyacın var. onu indirip, indirmek istediğin windowsu seçip sonraında usb'yi seçiyorsun. biraz uzun sürüyor. sonrasında usb'in hazır olunca bios'tan usb'yi boot edip format atıyorsun.

önceki keyi muhtemelen taşıyamazsın çünkü eski laptopuna bağlanmış bir keydir.

o ucuz keyler hakkında çok şey söyleniyor. youtubeda yorumları mevcut.
  • false pretension  (27.10.21 19:17:59 ~ 19:58:02)
3 sefer windows, 2 sefer ofis 2019 lisansladım ucuz yollu. 3 sene oldu en eskisi sorun yaşamadım. Yorumu fazla olan yerden al alacaksan.

  • karacigerim vur kadehlere  (27.10.21 20:04:02)
Laptopta dvd-rom veya cd-rom varsa disk üzerinden de kurulum yapabilirsiniz elde bir disk varsa.

Windows kullanan bir arkadaşınızdan rica edersiniz, sizde yoksa da onda vardır bir bellek. Yüklemeyi yapıp versin belleği, kurup geri verin.
  • John Bloor  (28.10.21 10:11:24)