[]

istenmeyen bölümde okumak ve mezuniyet

Şu ZIRVA bölümden kurtulmak için tekrar sınava gireyim diyorum ama girersem 25.5 yaşında mezun olacağım. iş hayatında vs. çok büyük dezavantajlar yaratır mı ? Özellikle Türkiye'de.
 
sorun olmaz ben bölüm değiştirmediğim halde 25.5 yaşında mezun oldum. en fazla bazı yerlerin yeni mezun programına başvuramazsın. (bazıları 25 yaş ve altı kabul ediyor)


  • jelly bear  (27.10.21 00:27:26) 
Zırva bölümden 20 yaşında mezun olsan ne artısı olacak? Bölümden bağımsız iş imkanı kovalayabileceksen tamam, yoksa değiştir.


  • Bruce  (27.10.21 00:38:35) 
Bazıları mezun olmamak için yıllarca uzatıyor okulu. Hiç takma yaş mevzusunu. Üstelik ileride “keşke hazırlansaydım da bu lanet işi yapmasaydım” demek var bir de “iyi ki hazırlandım ya da en azından denedim” demek var. Türkiye’deki işler içinse en fazla yaşıtlarından daha az deneyimli olursun. Ki onu da kendini birçok açıdan geliştirerek kompanse edebilirsin.


  • shakespearesmother  (27.10.21 00:39:16) 
Bölüm nedir? İş hayatı deyince olaya yaştan önce iş olanağı olarak bakmak lazım. İstediğiniz bölüm olsa da iş olanağı yeterince iyi değilse bölüm değiştirmeye değecek mi?

Erkekseniz karşınızda askerlik var. Başvurması, gidip gelmesi, dinlenmesi, iş araması derken bir yılınız daha gidecek. Okul da uzatılabiliyor. Bir dönem uzatarak mezun oldum. Haziran yine şubatta bitmişti okulum. Bu da kabaca 6 ay demek. Demek istediğim 25.5 aslında hiçbir zaman 25.5 değil. İşe başlamanız 26, 27 bile olabilir.

Dezavantajları var. İş ilanlarında nadir de olsa yaş sınırı olabiliyor. En büyük dezavantaj bence başkasının iş hayatında tecrübe kazandığı yaşlarda okulda zaman harcıyor olmak.
  • dissendium  (27.10.21 00:39:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.