windows 10

kurmaya çalışıyorum bir hp laptopa. Yüklemeyi yaptıktan sonra "hadi sizi bir ağa bağlayalım, kurulumu bitirmek için internete bağlanmanız gerekir" diye bir ekran geliyor. Bu ekranda hiçbir bağlantı seçeneği gelmiyor. Bağlanmadan devam et dediğinde de, kurulmuş windows'da wifi ile ilgili hiçbir opsiyona ulaşılmıyor. Kısacası, bağlayamıyorum aleti internete. Var mı bir fikriniz?

Eski bir laptop ise wi-fi kartı 5 GHz ağı desteklemiyor olabilir. Modeminiz sadece 5 GHz yayın yapıyorsa bağlanıp 2.4 GHz yayını da açmanız gerekebilir. Elinizde ethernet kablosu var ise geçici olarak kablo ile bağlanıp windows kurulumunu tamamladıktan sonra bu ayarı açabilirsiniz.

Alternatif olarak telefonun kişisel erişim noktasını (hotspot) açıp yine kurulumu bu şekilde tamamlayabilirsiniz.
  • himmet dayi  (22.10.21 15:44:05)
Laptopun wifi sürücüsü kurulu olmayabilir. Daha iki gün önce yeni alınmış bir Lenovo laptopa win10 kurarken aynı seçenek çıktı, bağlanmadan devam ettik. Windows açıldıktan sonra da wifi'yi açamadık çünkü wifi'yi açmak için hiçbir ayar göremedik. modeme ethernetle bağlandık, laptopun chipset sürücülerini indirip yükleyince wifi sürücüsü de yüklendi, pc'ye reset atınca da wifi seçenekleri aktif oldu. normalde laptoplarda bu sürece gerek kalmasın diye wifi driver'ı kurulu geliyor ama gelmeyenler varmış demek ki.

  • phoarbix  (22.10.21 16:18:27 ~ 16:18:37)
daha sonra okuyanlar için bilgilendirme olsun diye yazıyorum. phoarbix'in dediği gibi tam olarak konu. nazik yönlendirmesiyle çözüldü sorun. teşekkürler, himmet dayi & phoarbix, her ikinize de.

  • pisiklet  (22.10.21 18:54:27)