Gözlük Camı Tavsiyesi

Bir göz 1, bir göz 1.5 miyop astigmat teşhisi ile ilk kez gözlük kullanacak birine gözlük camı önerisine ihtiyacımız var. Günde 10 saat pc başında geçirdiği göz önünde bulundurmak gerekiyor. Gözlükçüler genelde en çok kar edecekleri lensleri önerdikleri için sizden tavsiye bekliyorum. Hangi markanın gözlük lensini kullanıyorsunuz?

Ek: Şu crizal prevencia denen camı duydunuz mu? Önerir misiniz? Zararlı ışın önlüyormuş falan.

yaş kaç? muhtemelen göz derecen artmaya devam edeceği için ortalama senede ya da 2 senede bir gözlük camı değiştirmen gerekecek. Crizal prevencia kullanan biri olarak, eğer şu söyleyeceğim cam ile arasında çok fiyat farkı yoksa crizal almanı öneririm: mavi ışık filtreli organik cam. eğer crizal çok yüksek fiyatsa şu söylediğimden yaptır geç. aşağı yukarı aynı özellikteler çünkü.

  • prole  (19.10.21 13:15:34)
geçmiş olsun. Bütçe dahilinde değerlendirmek lazım hocam.ben kendi bütçemin üst sınırında alırım cam çerçeveden önemli.
Crizal kullandım tavsiye ederim fakat kaplaması sanki 2 seneyi geçmeden özelliğini yitiriyor.
Hoya kullandım tavsiye ederim .
Bütün markaların benzer kaplamaları var. Numaralar düşük olduğu için cam inceltmeyi %10-30yeterli bütçeyi cama kaplamaya harcayın.
Hoya , zeiss japon üst kalite
Essilor crizal fransız orta
Almanlar iyidir.
Numaralar standart. Hazır elinde olan depo daha ucuza verir. Zaten garanti belgesi verecek bu markalarda
  • gatherer  (19.10.21 14:26:00)
Gözlükçüyüm.
Öncelikle % 30dan fazla inceltmeye gerek yok.Bundan fazla inceltelim diyen optikçiden koşarak kaç

Takacağın camın mavi ışık camlarını yüksek oranda kıran bir gözlük olmasını iste.Kaldı ki bir optikçiye gidersen sana hemen lazer ışığını tutar ve camın arkasına geçmediğini gösterir.Bu camın çiftine de 200 tlden fazla para verme sakın.Bu camlara uv 420 cam denir.Uv 400 cam denmez.Bluecut cam denir bu camlaraFazla para almak için bu camın bir çin malı var bir yerlisi falan var dese de inanma.Bu camların %90 nı uzakdoğu camıdır

Prevencia da iyidir fakat fiyatı bahsettiğim cama göre daha fazladır.Ayrıca UV oranı yanı mavi ışık filtresi sana bahsettiğim bluecut camlar kadar iyi değildir.Prevenzia sadece markadır.Ben genelde sana bahsettiğim ışık geçmez camdan yüzlerce yaptım.Herkes memnun.

Sonralıkla da atasundan alma çünkü sattıkları mavi ışın korumalı cam , mavi ışını geçirir.

Son olarak da gözlüğü çok takma işin olunca tak yoksa göz numaran ilerler.

Çerçeve konusunda atış serbest sana kalmış.Bütçene göre seç
  • ayağiniza gelen overlokçu  (19.10.21 16:21:30 ~ 16:22:58)