Bunlar daha iyi günlerimiz mi?

Yoksa en kötü günümüz böyle, daha ne kadar kötü olabilir mi?

Dibin dibi vardır

  • sta  (15.10.21 20:30:13)
Bundan daha kötüsü olamaz dediğimiz her olayda daha kötüsü oldu. Dolar için de aynısı geçerli, ekonomi için de, özgürlük için de, toplumsal eşitsizlik için de. Daima kötüye gitti hepsi.

O yüzden daha kötüye gideceğini öngörmek en mantıklı tahmin olacaktır.
  • Bruce  (15.10.21 20:31:12)
elbette hocam. Verilerin olumlu yönde değişmesi için hangi emareli görüyorsunuz? hiç. Peki ya olumsuz yönde.. onlarca sebep. Milli geliri her sene öncesine göre geriye giden bir ülkede yaşıyorsunuz.

  • biravekahve  (15.10.21 20:40:40)
cok net bunlar daha iyi gunler

  • Kittie  (15.10.21 20:49:54)
"dibe vurmadan ziplayamazsin"

  • cooperr  (15.10.21 20:52:11)
birkaç sene daha kötü geçecek, sonra ufak ufak düzelmeye başlayacağız.

  • rose parks  (15.10.21 21:14:47)
Bugün Abdullah Kiğılı'nın bir röportajını seyrettim, doların 14 tl olduğundan, üzerinden çok geçmeden /2021'de) 1 doların tam 680TL olduğu kriz döneminden bahsediyordu (repo dönemi). Şok olup bunun bize hiç uzak olmadığını dehşet içerisinde fark ettim.

  • silverleaf  (15.10.21 21:34:43)
@silverleaf videonun link'ini paylaşman mümkün mü?

  • msb  (15.10.21 21:50:31)
Kigilinin anlattigi donem doviz bu kadar kotu degildi.

65 kuruslardan 1,3 lira oldu 6 sifir atilmis haliyle dusunursek.
Tabi bi anda her sey 2 katina cikti ama maaslar da 2 katina cikiyordu her sene.

2018'de dolar 3 liradan 8 liraya firladi. Benim maasa %3 zam aldim o sene.
  • divit  (15.10.21 23:50:24)
en son dörtlü süt 32 küsur tl'ye satılıyor haberini gördüm. bilemiyorum dibe mi yaklaştık yoksa dahası var mı? fena ama orası kesin.

  • evimin paspasi  (16.10.21 00:18:11)
Sorunun cevabını bilmiyorum ama dipteysek de daha iyi günler kötüsü gelecekse de öyle olduğumuzu hissetmememiz için medyada reklamlarda politikada her şey var. Ve durumu asıl berbat yapan şey de bu, bugünü ve bu ayı halledelim, halledebiliyorsak iyi diyebilme konforunun kucağında olmak genelde daha tercih edilen.

Demek istediğim, ölümü görüp sitmayla idare etmeye mecbur kalmak, hissetmek. Sıtmaya razı olmak o kadar yaygın olmasa bile sitmayla idare edelim de kanser olmayalım diyerek kendini kandırmak epey yaygın.
  • encokbenisevinnolur  (16.10.21 02:12:48)
y kuşağının yaşadığı tek kriz 15 temmuzdu, daha bir sürü kriz yaşayacağız.

  • mikahakkinen  (16.10.21 02:16:19)
Ben de inanılmaz bir karamsarlık içindeyim ve maalesef bunlar iyi günlerimiz.

Bu adamlar gidici olsa bile bıraktıkları enkazın toparlanması yıllar alacak.

Su krizi, kıtlık kapıda. Demografik yapı falan gitti Suriyeliler ve Afganlarla beraber yaşamaya devam edersek 10-15 seneye bizden daha çok ve başımıza bela olacaklar.

Avrupa'da her şey daha güzel de olmayacak yani olası savaşlar, göçler falan derken ortalık karışacak bence ilerde. Biz o zaman belki daha dayanıklı oluruz pembe götlü Avrupalılar şok içinde bizim yıllardır çektiğimiz şeyleri yaşamaya başlayınca bilemiyorum.
  • chicha_v2  (16.10.21 11:50:11)