[]

router ethernetten bilgisayarıma bağlanmıyor

yeni modem aldım. LAN üzerinden cihazlarıma bağlanıyor ama bilgisayarıma bağlanmıyor.

Neyi yanlış yapıyorum? Kablo ve pc üzerindeki ethernet girişini denemek için eski modemi bağladım. Bir sıkıntı yok çalıştı. Kabloları başka cihazlara takım yine çalıştı.

Driver mı silmek lazım yoksa birşeyler mi çakışıyor?

 
Bilgisayarınızın IP ayarı otomatikte değil mi?

Bunu sabitlediyseniz yeni modeminizde daha önce bu IP'yi alan başka bir cihaz ile çakışıyor olabilir (örn. cep telefonunuz).
  • burfak  (14.10.21 15:22:30) 
@burfak

DHCP otomatik ama şöyle bişey var. Kablo hiç takılı değilmiş gibi davranıyor. Ağ bağlantıları kısmında kırmızı X var. Hiç bir şekilde bağlanmıyor. Kablo sağlam, ethernet girişi de sağlam. Anlamadım gitti.
  • false pretension  (14.10.21 15:51:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.