[]

İngilizce Kelime/Telaffuz Çalışma

Merhabalar, şöyle bir uygulama var mı merak ettim.
Mesela bu hafta yeni gördüğüm 30 kelime var ben bunları sırayla bir yere yazayım ve program dönüp dönüp bana onları okusun.
Nasıl okunduklarıyla birlikte ezberleyeyim.

Umarım vardır :)
Teşekkürler.

 
quizlet tam da bu iş için. farklı konularda kelimeleri dönüp dönüp siz öğrenene kadar önünüze çıkarıyor. isterseniz siz de kelime listesi yapabiliyorsunuz, isterseniz hazır kelime setlerinden seçip öğrenene kadar çalışıyorsunuz. içerisi derya deniz girin pişman olmazsınız.


  • erty_ksk  (14.10.21 11:00:36) 
oxford learners dictionary'nin uygulaması var. sözlükte hem okunuşları var hem de örnek cümleler görebiliyorsun. kendin liste de yapabiliyorsun. tek yapman gereken listeye sözcüğü eklemek. yıllık ücreti 100 lira falan. onu kullanıyorum. bir de fonetik alfabeyi öğrenebilirsin. böylece fonetik yazılışını görünce doğru bir şekilde okuyabiliyorsun.


  • black mamba  (14.10.21 15:39:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.