[]

Ayak tırnağı neden böyle

ibb.co

Kendimi bildim bileli hep böyle. Ayak baş parmağındaki tırnaklar, El tırnağım gibi ya da ayağımdaki diğer parmakların tırnakları gibi pürüzsüz değil. Neden acaba? Nasıl düzelir?

Teşekkürler.

 
tırnak mantarı olma ihtimali yüksek.
aktara gidiyorsun sirke ruhu istiyorsun küçük şişede 5-6 tl gibi birşey banyo yaptıktan sonra pamukla tırnağına sürüyorsun kuruyana kadar bekle sonra normal hayatına devam et. her banyo sonrası süre süre eğer mantar varsa kurtuluyorsun. ilaca vs. gerek yok.
bazen de vitamin eksikliğinden el ve ayak tırnaklarında beyazlıklar görülür o değil gibi sanki.
  • erty_ksk  (14.10.21 09:34:19) 
cok anormal gozukmuyor genelde vitamin eksikliginden oluyor. bir kac gun duzenli meyve yiyin soda icin. mineral vitamin almis olursunuz gecer diye tahmin ediyorum,.


  • eipcack  (14.10.21 12:01:27) 
Mantar değil bu. Aynısı bende de var. Dermatoloğa gösterdiğimde tırnağın çok kuru, o yüzden çatlıyor deyip şundan vermişti

www.hepsiburada.com

Düzenli kullanamadığım için bir faydasını göremedim ama.
  • synesthesia  (14.10.21 12:04:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.