Evde konfor arttıracak şeyler

Evde konfor arttıracak ve keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacak neler alınabilir? Gezmeyi seviyorsunuz. Yine de evde geçirdiğiniz vakit sizin için değerli. Neler alırsınız? Elinize bir bütçe geçti ve bu işe harcayacaksınız diyelim.

Aklıma gelenler: iyi bir duş sistemi, termostatik banyo bataryası, büyük ekran akıllı TV, Dyson süpürge, iyi bir yatak. Kaliteli bir bıçak seti. Philips Hue ışık sistemi.

Başka neler olabilir? Aydınlatmadan,ses sistemine kadar bir çok tarzda fikirlere açığım. Direkt marka ve ürün önerisi de olur.Geniş bir sorudur.

Kahve severler icin kahve makinasi. Yazdiginiz gibi iyi bir goruntusu olan akilli tv. Bizimki eskiden smart degildi, smarta gecince cag atlamis gibi hissettik.

  • Pufpuf  (09.10.21 19:39:49)
konforlu bir televizyon koltugu.

  • spivak  (09.10.21 19:49:10)
benim için robot süpürge bunlardan biri oldu, her gün evi süpürmeye ayıracağım vakti başka yerde değerlendirebiliyorum. sonra smart tvim vardı ancak eski modeldi, mibox alıp rahat ettim, telefona app yükler gibi tvye programlar yükleyip kullanabiliyorum. yanında ses sistemi olabilir sinema, dizi keyfi için. güzel bir tv koltuğu olabilir. güzel bir kablosuz kulaklık da geç vakitlerde yüksek sesli film izlemek için vs. kullanılabilir.

onun dışında kahve makinesi , kahve öğütücüsüyle birlikte kesinlikle olmazsa olmazım.

benim değil de ablamın aldığı, başta anlam veremediğim ama kullandıkça işe yaradığını gördüğüm masaj yastığı olabilir.

küvet varsa kesinlikle küvet sehpahası, küvet yastığı ve şampuanları vs.
  • hypathia  (09.10.21 19:53:14)
Kendi adıma konuşursam evde sadelikten hoşlanıyorum ve bu benim konforumu oldukça artırıyor. Yani eksikliğini hissettiğiniz, şu olsaydı iyi olurdu diye bir düşünüp karar verin. Mesela yazdıklarınıza baktım, kaliteli bir yatak "gerçekten" de hayat kalitesini çok artırıyor. Phillips Hue örneğin ilginç özellikleri olsa dahi teknolojik bir oyuncaktan başka birşey değil benim gözümde. Hadi öneri de vereyim madem :)

* Sağlıklı, evde bakımı mümkün bir bitki. Yeşillik iyidir.
* Kahve, içecek makinası olabilir.
* Dinlemek (haber, podcast, radyo vb.) hayatınızda önemli yer tutuyorsa kaliteli bir ses sistemi.
* Güzel bir sabahlık ve ev terliği. Ev demek, rahatlık demektir.
* Su arıtma sistemi. Sizi bidon, damacana almaktan kurtarır, içme suyunuz elinizin altında olur. Ayrıca orta vadede ekonomik olarak kendini amorti ediyor, paranız cebinizde kalıyor.
  • burka  (09.10.21 19:59:38)
Kedi

  • prole  (09.10.21 20:07:44)
buyuk ekran tv yerine kesinlikle projektor + perde alirim. 6 sene once televizyonu sattim, pisman degilim, projektor bambaska bir olay.

fantastik olarak da bir koseye sauna diyorum, sunlardan:
turkish.alibaba.com
  • cooperr  (09.10.21 20:16:39)
elektrikli damacana pompası
yavru bir fil kadar su tükettiğim için hayatımı en çok bu kolaylaştırdı. çift motorlu, en hızlısından olucak ama.

  • Bruce  (09.10.21 20:25:20)
Valla bence çeşit çeşit yastık. Yatağımda biri ortopedik, biri yün biri de elyaf yastık var. Yatınca moduma göre birini ya da bir şeyler okuyup, izleyeceksem 3unu art arda dizip yaslanıyorum:D Boynum ağrıyorsa ortopedik olanı, hava sıcaksa yün olani(çünkü yün terletmiyor) gömülmek istiyorsam elyafı kullanıyorum. Iyi bir yastık cidden uyku kalitesini çok etkiliyor.

  • Amaranta ursula  (09.10.21 20:51:42)
Dyson süpürge'yi de sonradan gördüm:) Bütçeniz varsa kesin alın.

Philips Hue'yü sistem olarak ben kurmadım ama bir lambasını satın aldım, wifi kablosuydu uygulamasıydı falan derken şuan boşta duruyor, oda da bir İKEA lambasıyla araştırıyor :) Ampulleri için de benzer bir altyapı gerekiyordu sanırım, duy'un falan değiştirilmesi kesin gerekiyor, fikir olarak çok güzel olsa da ben uygulayamadım.

Ben bir de yer minderi, pofuduk eşofmanlar ve terlik diyorum:)
  • dreamnesiac  (09.10.21 20:59:21)
*araştırıyor değil aydınlanıyor tabii ki:)

  • dreamnesiac  (09.10.21 21:00:02)
Klima kesinlikle

  • anarsika  (09.10.21 21:09:51)
Sauna, buhar banyosu, jakuzi, kaztüyü yorgan, masajlı tv koltugu, ekmek yapma makinesi, hava temizleme makinesi, zaman ayarlı çay makinesi, şimdilik aklima gelenler

  • zanutsas  (09.10.21 21:10:00)
Hobilerinize de bağlı biraz.
Ses sistemi, robot süpürge, mibox, kahve değirmeni ve kahve/espresso makinesi, güzel yatak +1

Keyifli vakit geçirmek için ben stand mixer aldım çünkü pasta ekmek falan çok uğraşıyorum. Eşim playstation aldı. İkimiz de mutluyuz.

Ek olarak bütçenin bir kısmını düzenli gelecek bir yardımcıya harcamak konfora konfor katar, temizliğe ütüye ayıracağınız zamanı azaltır.
  • kobuzchu kiz  (09.10.21 21:15:25)
Visco yastık, grohe duş sistemi, saat ayarlamadı olan çamaşır makinesi(istediğin saatte bitmiş oluyor), yatak başında abajur(uyuklarken kalkmak zorunda kalmıyorsun).

  • esinikaybetmiscorap.  (09.10.21 23:19:10)
Philips hue kullanıyorum. Ama yanında Google home olmasaydı benim için cok bir şey ifade etmezdi. Sesli komutlar ve otomasyonlar çok işime yarıyor. Yatak odama da Google home mini almayı düşünüyorum. Bununla birlikte henüz almadım ama ikea poang koltuk ve guzel bir lambader ile robot süpürge planlarım arasında.

  • Gaip  (09.10.21 23:25:23)
Ortopedik yastık+1

  • Gaip  (09.10.21 23:25:44)
yerden isitma ve klima. tercihen bahce, o mumkun degilse balkon ama mutlaka bir acik alan olmali yasanan yerde. bir de mumkunse gunluk gelen bir yardimci.

  • in vino veritas  (09.10.21 23:55:47)
Philips tv niz yoksa philips hue ya o kadar para vermek bana akil kârı gelmiyor xiaomu yeelight falan varken.

Veya herhangi bir akilli ampul iste fark etmez.. artirir.

Onun disinda yine herhangi bir kablosuz supurge.. artirir.

Evin veya odadaki duvarlarinizin boyasini kaliteli ve sevdiginiz bir renk ile degistirmek veya bir duvara kaplama uygulatmak.. artirir.
  • ananiyimioguz  (10.10.21 02:54:08)
Müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız sonos. Her odada farklı müzik çalabilmek ya da aynı müziği farklı yükseklikte dinleyebilmek müthiş bi konfor. Özellikle açık mutfak bir evdeyseniz, mutfakta yemek yapan kişinin keyifle müzik dinlemesi için salondaki kişinin kafasının şişmesi gerekmiyor ya da banyo yaparken müzik keyfiniz kesilmiyor vs.

  • a7x  (10.10.21 11:30:57)
Abi yemek yapıyorsan şu japon bıçaklarından al. Set gerekli değil, en çok kullandığın veya zorlandığın iş için (mesela et kesmek) bi tane alsan bile hayatın aşırı kolaylaşıyor. Ya da santoku alabilirsin, general purpose bi alet.

Ama dikkat et parmakları kesme. Jilet gibi yapmış namussuzlar.
  • plutongezegendegilmi  (10.10.21 13:06:23)
benim için feng shui temel prensipleri
özellikle yatak odası için. çok basit araştırma ile yatağı kapıya ve pencereye göre nasıl konumlandıracağınızı bulabilirsiniz.

diğer odalarda da uygulanabilir tabi ki. ama her oda kare olmadığı için, her şeyi tek bir odada yapma şansınız var.

onun dışında güneş alan büyük pencere önüne yer yatağı yaptım. günüm orada geçiyor. fotoğraf ekleyebilseydim keşke.

tuz lambası!!!!
tuz lambasının m2 oranı var. hayat kalitesini yükseltir. eğer uyku, nefes sorunu, horlama varsa mükemmel çözüm. yoksa bile kaliteyi artırdığı kesin.
24 saat açık kalacak, her iki günde bir nemli bez ile sileceksiniz. aylık elektrik tüketimi 5tl kadar 2 lamba için.

yeşillik elbette, urban jungle!!

çok uzun vadede, havlu yerine peştemal, makinede yıkanabilir halılar vb durumlar da yaşam kalitesini artırıyor. daha az enerji harcıyorsunuz eşyalar ve kendiniz için.

onun dışında pandemide alevlenen, fiyatları aşırı artan denge tahtası gibi şeyler de var. ev her zaman atalet yeri değildir.
  • janderzel zartanyan  (10.10.21 13:21:14)